Skup aut
Zadzwoń!
ufoludek pod bydgoszczą
"UFO" pod Bydgoszczą? Znamy wyjaśnienie :-)
Szczegóły
statek kosmiczny ufo pod bydgoszczą
Dbamy o środowisko
Promujemy
bezpieczeństwo
Firma odpowiedzialna
społecznie
Dbamy
o środowisko
Firma odpowiedzialna
społecznie
Promujemy
bezpieczeństwo
Autokasacja
Skup aut
Części używaneSzrot

Magiczna Tuba Bezpieczeństwa

Tuba uświadamia jak ważne jest noszenie odblasku po zmroku

"Magiczna Tuba" jest prostym urządzeniem dydaktycznym, które w bardzo ciekawy sposób pozwala zobrazować jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych i jaka jest widoczność osoby poruszająca się z odblaskiem lub bez niego. Prowadząc pogadanki na temat bezpieczeństwa w trakcie szkolnych apeli, na festynach lub wydarzeniach sportowych mogliśmy za pomocą tuby uświadamiać dzieci, młodzież, osoby dorosłe oraz seniorów dlaczego element odblaskowy jest tak ważny.

Działanie "Magicznej Tuby"

Tuba jest to przyrząd, dzięki któremu możemy wcielić się w kierowcę pojazdu jadącego po zmroku i przekonać się jak wielką różnicę robi noszenie odblasku dla pieszego na poboczu. Wewnątrz tuby na jednym końcu zamontowana jest dioda SMD wraz z okienkiem podglądowym natomiast z drugiej jest zamontowany ludzik wykonany z foli odblaskowej i drugi ludzik bez odblasku. Po załączeniu diody LED, która swoim działaniem imituje światła pojazdu widzimy ludzika odblaskowego lecz drugi ludzik nie jest widoczny. Dla osób nie wtajemniczonych w dokładne działanie Tuby na zadawane na koniec pytanie "co widzieliście w środku?" wszyscy jednogłośnie odpowiadają "ludzika" – po tej odpowiedzi odsłaniamy dekielek tuby z ludzikami i na twarzach pojawia się zaskoczenie ponieważ w tubie znajdują się dwa ludziki - z tym że wszyscy widzieli tylko ludzika odblaskowego.

Pomysłodawcą "Magicznej Tuby" jest Sławomir Piotrowski z Bydgoszczy, założyciel nieformalnej grupy "Sławek i Przyjaciele". Współpracując z Sławkiem nad poprawą bezpieczeństwa uczestniczyliśmy w kilku prestiżowych projektach m.in.:

Jednym z ostatnio osiągniętych celów jest to, iż do promowania bezpieczeństwa na drodze Kapral-Car przekonał Jurka Owsiaka z Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i tak zaczęła się współpraca skupu aut Kapral-Car wraz z grupą "Sławek i Przyjaciele", a Fundacją WOŚP. Co oczywiście zaowocowało zamówieniem 1500 sztuk "Magicznych Tub", które wykonał pomysłodawca i tak oto tym sposobem zostały rozesłane do Placówek Szkolnych, w których działa Pokojowy Patrol po to aby kolejne osoby mogły promować bezpieczeństwo.

Pojawiając się w szkołach i promując noszenie odblasków nieodłącznym przyrządem jest oczywiście Tuba, z której korzysta nawet Policja i jak sami często mówią "nie wyobrażamy sobie pracy bez tego urządzenia, za pomocą tuby możemy pokazać dzieciom jak to wygląda w rzeczywistości niż opierać się na samej teorii."

Hej!!

Nie chcesz inwestować w swoje auto?

Odkupimy je od Ciebie!

skup i kasacja aut Kapral-Car

Nasza lokalizacja

Mamlicz koło Barcina

88-190 Barcin
Mamlicz 145

Blisko z miast: Pakość, Żnin, Mogilno, Strzelno, Inowrocław, Bydgoszcz, Toruń, Łabiszyn, Szubin, Gniezno, Nakło nad Notecią, Solec Kujawski

Odległości od miast

Bydgoszcz

28min.

Toruń

59min.

Inowrocław

22min.

Gniezno

48min.

Poznań

1h 21min.

Nakło nad Notecią

43min.

Żnin

22min.
mapa lokalizacji kapral-car - blisko bydgoszcz, toruń, poznań, gniezno
Kapral-Car logo
Skup aut
Autokasacja
Sprzedaż części używanych
Sprzedaż aut
Promocja bezpieczeństwa
Ekologia
COPYRIGHTS KAPRAL-CAR WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE 2023
Projekt, wykonanie i marketing:
Strony Internetowe netWing.pl