Skup aut
Zadzwoń!
ufoludek pod bydgoszczą
"UFO" pod Bydgoszczą? Znamy wyjaśnienie :-)
Szczegóły
statek kosmiczny ufo pod bydgoszczą
Dbamy o środowisko
Promujemy
bezpieczeństwo
Firma odpowiedzialna
społecznie
Dbamy
o środowisko
Firma odpowiedzialna
społecznie
Promujemy
bezpieczeństwo
Autokasacja
Skup aut
Części używaneSzrot

Historia firmy

Rozwój firmy na przestrzeni lat - oferta, promocja bezpieczeństwa, eventy

lawety skupu aut kapral-car

2004

Nasza firma rozpoczęła swoją działalność w 2004 roku w miejscowości Knieja nieopodal Barcina, zajmując się skupem samochodów i sprzedażą części.
stara siedziba kapral-car
stare logo Kapral-Carlogo allegro

2005

Z powodu dużego popytu na oryginalne części używane pojawiamy się z naszą ofertą w serwisie aukcyjnym Allegro.

Szybko stajemy się liderem w sprzedaży części do aut japońskich i francuskich.

2008

Zmieniamy nazwę z P.U.H. „Kapral” na P.U.H. „Kapral-Car” i otwieramy nową filię w miejscowości Mamlicz 145. Duża przestrzeń otwiera nowe możliwości rozwoju.

W tym samym roku powstaje nasza strona internetowa www.kapral-car.pl
znak mamlicz 145
lawety kapra-car

2009

Kolejnym etapem w historii firmy jest rozbudowa floty pojazdów, czyli lawet do odbioru skupowanych pojazdów.

2010

Pojawiamy się na wydarzeniach motoryzacyjnych i sportowych, promując ekologię i bezpieczeństwo drogowe.
Kapral-Car na targach pracy
Pierwsze kalendarze skupu aut Kapral-Car

2011

Tworzymy premierową edycję naszego kalendarza. Do Mamlicza trafia koparka kołowa Fusch, znacznie ułatwiająca załadunek surowców

2012

Rozbudowujemy biuro w Mamliczu, tworząc poczekalnię i biuro obsługi klienta. Reorganizacja poprawiła cały proces przyjmowania klientów i wydawania części.
Pierwsze biuro kasacji pojazdów Kapral-CarStare biuro autokasacji Kapral-Car

2013

Auto Kasacja Kapral-Car jest częścią szkolenia przeprowadzonego przez stowarzyszenie „FORS”, zatytułowanego „Szlakiem Stacji Demontażu Pojazdów”.

Pod koniec roku udaje nam się powiększyć filię z Mamliczu z dwóch do czterech hektarów i otwieramy nasz profil na facebooku.

2014

Rok 2014 rozpoczęliśmy z WIELKIM IMPETEM. Jako jedyni w Polsce organizujemy Moto Orkiestrę, by zagrać razem z Jurkiem Owsiakiem i Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Na tę okazję przygotowaliśmy własnoręcznie skonstruowane Buggy z silnikami od motocykli sportowych, wyścigi samochodowe, akrobacje motocyklowe, Crach derby pokazy kaskaderów (od dachowania, przez jazdę na dwóch kołach), pokazy ratownictwa drogowego, przejazd limuzyną i liczne licytacje. Udało nam się zebrać ponad 8 tysięcy złotych!

W tym samym roku wspieramy sportowców z naszego regionu podczas wyjazdu na Night of the jumps. Zaczynamy także dalszą rozbudowę naszego zaplecza. Stawiamy halę rozbiórkową z sześcioma stanowiskami, magazyn oraz nowoczesne biuro. Mamy okazję zorganizowania ekstremalnego zadania dla uczestników V Rajdu Pałuk. Szkoła samochodowa z Nakła Nad Notecią nawiązała z Nami stałą współpracę, a skupowane samochody stały się źródłem wiedzy przekazywanej młodym adeptom napraw samochodowych.

W lipcu miasteczko Western Silverado City zaprosiło Kapral-Car do zaprezentowania swoich umiejętności. Dwóch naszych pracowników dokonało kompletnego demontażu Cinquecento. Potrzebowali na to zaledwie 15 minut. Wśród wartych odnotowania wydarzeń znalazły się także odwiedziny Stowarzyszenia Recyklingu Samochodów z Estonii „AutoLammuste Liit".

Podczas 10. urodzin naszej firmy, plac przepełniony wrakami aut stał się polem do paintballu. Świetną zabawę zwieńczył wspólny poczęstunek wszystkich pracowników.

stare logo Kapral-Car

2015

„Gramy do Końca Świata i Jeden Dzień Dłużej” czyli kolejna Moto Orkiestra w siedzibie naszej firmy. Więcej atrakcji, więcej publiczności i co najważniejsze więcej pieniędzy zebranych na cele charytatywne, czyli kwota 14.937 zł. W tym samym roku rozpoczęliśmy szereg akcji społecznych, nastawionych na bezpieczeństwo drogowe. Rozdaliśmy ponad 21 tysięcy elementów odblaskowych w trakcie szkolnych apeli, pikników i innych wydarzeń. Razem z władzami miasta Bydgoszcz włączyliśmy się do akcji pozarządowej ,,Widoczni – Bezpieczni w Bydgoszczy”.

Ponadto przekazaliśmy auta na potrzeby: szkoleń wojskowych w Gdańsku, ćwiczeń w szkołach z zakresu udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wyniku wypadku, czy chociażby ćwiczeń z zakresu ratownictwa wodnego na Wyspie Młyńskiej. W ramach akcji ,,Rescue Bydgoszcz” topiliśmy auto z pasażerami w środku a nurkowie i WOPR przeprowadzali akcje ratunkową.

Siedziba firmy Kapral-Car w Mamliczu przez tydzień została poligonem do ćwiczeń przeprowadzanych we współpracy z Wojewódzką Państwową Strażą Pożarną w Toruniu - łącznie ponad 140 strażaków szkoliło się w naszej firmie.

Kolejnym krokiem w zakresie akcji społecznych było nagranie filmu edukacyjnego o brawurze drogowej i jeździe pod wpływem alkoholu. W tym nietypowym przedsięwzięciu pod tytułem „Droga do Myślenia” wystąpiliśmy obok takich osób jak: Włodzimierz Zientarski (dziennikarz motoryzacyjny), Joanna Zientarska (dziennikarka motoryzacyjna), Rafał Sonik (zwycięzca Rajdu Dakar 2015).

W 2015 roku pojawiła się kolejna zmiana w naszej firmie, a mianowicie nowy logotyp! By uczcić to wydarzenie, zrealizowaliśmy kolejny specjalny kalendarz tematyczny dla naszych klientów. Na zakończenie roku wzięliśmy udział w akcji „Bezpieczeństwo z Św. Mikołajem”. Firma Kapral-Car razem z świętym Mikołajem podróżowała ulicami Bydgoszczy, by obdarować prezentami dzieci z miejskiego szpitala.

autokasacja widok z lotu ptaka

2016

Rozpoczęliśmy kolejne etapy rozbudowy firmy, czyli budowę wielopoziomowego magazynu. Poszerzyliśmy także naszą flotę o nowe lawety i wózki widłowe. Podejmując nowe wyzwania, zostaliśmy partnerem w kolejnej szkole, uczącej nowe pokolenie mechaników. By promować bezpieczeństwo, stworzyliśmy dwa symulatory: dachowania oraz rajdu. Kolejny spot nakręcony w Kapral-Car to promocja numeru 112 w ramach akcji „w kolejce po życie”.

Zaprezentowaliśmy się w kilku teledyskach i poznaliśmy osoby zza szklanego ekranu. Ciekawa scenografia, setki aut, postapokaliptyczny klimat był efektem nakręcenia aż 3 teledysków w Kapral-Car: Piękni i Młodzi – Tak już bez Ciebie, Projekt Pandora – Żagle, The Lux.

Piękni i młodzi w kasacji aut Kapral-Car w trakcie kręcenia teledysku
symulator dachowania i rajdu w autokasacji

2017

Wraz z policją podjęliśmy kolejne działania polegające na edukacji w zakresie bezpieczeństwa drogowego. Kierowcy zatrzymani do rutynowej kontroli mieli możliwość skorzystania z symulatora dachowania.

Ćwiczenia PSP z Torunia stały się już corocznym zwyczajem, a promocja bezpieczeństwa sprawiła, że zaczęli nas odwiedzać uczniowie kolejnych szkół partnerskich.

2018

Rozbudowa naszej firmy trwa w najlepsze! Magazyn A zostaje wyposażony w regały, klatki komunikacyjne oraz urządzenia krótkiego transportu. W tym samym czasie rozpoczynamy budowę kolejnego Magazynu, stworzonego na potrzeby części blacharskich. Od 2018 roku wprowadzamy dla naszych klientów możliwość płatności bezgotówkowych! Stworzyliśmy także scenografię dla grupy tanecznej z Bydgoszczy, którą można było zobaczyć w kolejnym wydaniu kalendarza.

nowe biuro kasacji kapral-car Grupa taneczna w autokasacji Kapral-Car
Autokasacja autobus od kapral-car na ćwiczeniach straży pożarnej na autostradzie a1

2019

Stawiając poprzeczkę coraz wyżej, wraz z PSP z Torunia rozpoczynamy akcję ćwiczeń na większą skalę. Wykorzystujemy autobus do symulacji wypadku na autostradzie A1. W szkoleniach bierze udział 20 zastępów Straży Pożarnej, Policja ,Technicy, 10 Karetek.
Kontynuowaliśmy nasze zaangażowanie w WOŚP, wystawiając na licytację kultowego Fiata 125p. Cena jaką osiągnęło auto to przeszło 16 tysięcy złotych! Tym samym udało nam się pobić kolejny rekord.

W tym roku zaznaczamy swoją obecność na Youtubie, podejmując współpracę z Kicksterem.

2020

Zwiększamy ilość demontowanych pojazdów poprzez zakup profesjonalnej maszyny do zgniatania aut oraz nowej Koparki Kołowej FUSCH MHL 320F z jedynym w Polsce osprzętem CDS Scorpion, dzięki któremu rozbiórka auta na surowce trwa zaledwie 5 minut. Wraz z Kickster ZnaFca rozpoczynamy serię filmów pod tytułem „Kickster na Wyjeździe”.

fusch w stacji demontażu pojazdów fiat od kapral-car dla wośp 2020
fiat 125 od kapral-car na WOŚP

2021

Kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to kolejny. Biały Fiat 125p wystawiony na aukcje to biały kruk wśród Dużych Fiatów. Pierwszy właściciel i 27 tysięcy kilometrów przebiegu osiągnął kwotę 37.500 zł! Zwiększyliśmy także dzienną liczbę demontowanych pojazdów poprzez zakup drugiej koparki kołowej FUSCH MHL 320F z osprzętem CDS Scorpion.

Hej!!

Nie chcesz inwestować w swoje auto?

Odkupimy je od Ciebie!

skup i kasacja aut Kapral-Car

Nasza lokalizacja

Mamlicz koło Barcina

88-190 Barcin
Mamlicz 145

Blisko z miast: Pakość, Żnin, Mogilno, Strzelno, Inowrocław, Bydgoszcz, Toruń, Łabiszyn, Szubin, Gniezno, Nakło nad Notecią, Solec Kujawski

Odległości od miast

Bydgoszcz

28min.

Toruń

59min.

Inowrocław

22min.

Gniezno

48min.

Poznań

1h 21min.

Nakło nad Notecią

43min.

Żnin

22min.
mapa lokalizacji kapral-car - blisko bydgoszcz, toruń, poznań, gniezno
Kapral-Car logo
Skup aut
Autokasacja
Sprzedaż części używanych
Sprzedaż aut
Promocja bezpieczeństwa
Ekologia
COPYRIGHTS KAPRAL-CAR WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE 2023
Projekt, wykonanie i marketing:
Strony Internetowe netWing.pl