Skup aut
Zadzwoń!
ufoludek pod bydgoszczą
"UFO" pod Bydgoszczą? Znamy wyjaśnienie :-)
Szczegóły
statek kosmiczny ufo pod bydgoszczą
Dbamy o środowisko
Promujemy
bezpieczeństwo
Firma odpowiedzialna
społecznie
Dbamy
o środowisko
Firma odpowiedzialna
społecznie
Promujemy
bezpieczeństwo

Ile dostanę za złomowanie samochodu, czyli dlaczego warto zezłomować auto?

Masz dość płacenia ubezpieczenia OC za pojazd, którym nie jeździsz, bo jego stan techniczny uniemożliwia dalsze użytkowanie. Albo miałeś wypadek i za cenę naprawy mógłbyś kupić taki sam sprawny samochód w niezłym stanie. To jedynie dwa przypadki, w których warto zezłomować pojazd. Zamiast opłacać składkę OC albo martwić się nieopłacalną naprawą – udajesz się na stację demontażu pojazdów i otrzymujesz pieniądze za swój problematyczny pojazd. Pytanie tylko – ile dostanę za złomowanie samochodu? W tym artykule poznasz najważniejsze czynniki, które decydują o wycenie pojazdu oraz kilka sposobów na zwiększenie zysków ze złomowania. Zapraszamy!

Od czego zależy kwota, jaką otrzymasz za złomowanie pojazdu? 4 rzeczy

Przy wycenie Twojego pojazdu złom uwzględni szereg czynników, takich jak:

  • rok produkcji samochodu,
  • ogólny stan techniczny,
  • przede wszystkim pod kątem elementów, które można zdemontować i sprzedać.

To poboczne rzeczy, bo najważniejsza jest oczywiście waga samochodu. Im więcej kilogramów, tym wyższa zapłata. To żelazna zasada dla kompletnych pojazdów, jak i takich nieco wybrakowanych. Natomiast w przypadku niekompletnych samochodów musisz pamiętać o jeszcze jednej zależności.

Dowód rejestracyjny zawiera informacje o wadze samochodu. Stacja demontażu pojazdów sprawdzi jej prawidłowość ze stanem faktycznym na pierwszym etapie procesu złomowania. Jeśli rzeczywista waga Twojego auta jest niższa niż 90% masy podanej w specyfikacji – złom uwzględni brakujące kilogramy przy wycenie samochodu. Kiedy przyprowadziłeś auto na złom i waga się zgadza, to procedura złomowania zawiera tylko jeden dodatkowy krok.

Złom odejmie od masy Twojego samochodu około 200 kilogramów. Mniej więcej tyle ważą niemetalowe elementy pojazdu. Po szybkich wyliczeniach otrzymasz wycenę i poznasz odpowiedź na pytanie – ile dostanę za złomowanie samochodu? Z pewnością zdziwisz się, za ile możesz zezłomować samochód. A sama kwota za złomowanie to nie wszystkie pieniądze, które możesz zgarnąć.

Ile dostaje się pieniędzy za złomowanie auta?

W zeszłym roku dokonaliśmy ponad 7000 kasacji pojazdów. Za większość zezłomowanych samochodów zapłaciliśmy od 500 do 1500 złotych. Jak w każdym punkcie prowadzącym kasację aut – kwota zależy od wagi samochodu. Ale uwzględniamy również markę, rok produkcji, stan i szereg innych czynników.

Jeśli uważasz, że Twój samochód to półka wyżej niż przeciętny stary samochód, to z pewnością otrzymasz adekwatną kwotę. Do każdego samochodu podchodzimy indywidualnie. Dlatego precyzyjną odpowiedź na pytanie – ile dostanę za złomowanie samochodu – poznasz, kiedy klikniesz link i skontaktujesz się z nami lub wypełnisz formularz. Z nami możesz pozbyć się samochodu krok po kroku. Pomożemy Ci pozbyć się auta i problemów z nim związanych. Czyli zadbamy o formalności przy kasacji samochodu, dzięki czemu dostaniesz więcej pieniędzy.

Zadbaj o formalności, a dostaniesz dodatkowe pieniądze za złomowanie samochodu

Poproś pracownika stacji demontażu pojazdów, żeby pokazał Ci dokument potwierdzający legalność działalności wydany przez Marszałka Województwa. Przeciętny złom nie ma uprawnień do złomowania pojazdów. Dlatego nie wyda Ci odpowiedniej dokumentacji, z którą zrealizujesz pozostałe formalności. W efekcie stracisz masę nerwów i pieniędzy.

Bo warto wiedzieć, że jako właściciel samochodu możesz po kasacji odzyskać pieniądze z polisy OC. Żeby to zrobić, musisz odwiedzić wydział komunikacji i wyrejestrować samochód. W przeciwnym razie zamiast zwrotu od ubezpieczyciela otrzymasz kary za niewyrejestrowanie zezłomowanego samochodu. A to nie jedyny koszt. Jeśli nie wyrejestrowałeś auta, to zakład ubezpieczeniowy naliczy Ci OC na kolejny rok. Możesz wtedy stwierdzić, że nie będziesz płacił, bo przecież samochodu już dawno nie masz. Ale w efekcie otrzymasz kolejną karę. Tym razem za brak ubezpieczenia. Za brak OC powyżej 14 dni zapłacisz 6980 złotych. Złomowanie pojazdu może przynieść więcej strat niż korzyści. To wszystko przez brak wyrejestrowania pojazdu, które załatwisz w bardzo prosty sposób.

Musisz złożyć wniosek o wyrejestrowanie i skontaktować się z ubezpieczalnią. To wszystko. Zamiast kar i problemów, otrzymasz zwrot części składki. Ale żeby procedura przebiegła sprawnie, musisz pamiętać o wyborze stacji demontażu, która ma prawo wydać Ci niezbędne dokumenty. Znalazłeś taką? Zabierz ze sobą tablice rejestracyjne, dowód rejestracyjny, dowód osobisty, kartę pojazdu i jedź sfinalizować w pełni legalną transakcję. Bądź skontaktuj się z nami i zyskaj dodatkowe korzyści ze złomowania auta.

Profesjonalna stacja demontażu zapewni Ci jeszcze więcej zysków

Oddanie auta na złom sprawia Ci kłopot, bo musisz zorganizować jego transport? Bez odpowiednio wyposażonego samochodu ciężko Ci będzie dostarczyć auto dostawcze na złom. Dostarczenie auta osobowego również nie będzie prostym zadaniem. Transport samochodu do stacji demontażu ograniczy Twoje zyski ze złomowania wraka. Możesz tego uniknąć. Skontaktuj się z nami, a bezpłatnie odbierzemy Twój samochód – na terenie całej Polski. Dzięki temu zmaksymalizujesz swoje zyski. Sprawdź sam!

Ile dostanę za złomowanie samochodu? Podsumowanie

To zależy od wielu czynników omówionych w tym artykule. Możesz powiększyć swoje zyski, wybierając stację, która odbierze Twój samochód bezpośrednio spod domu. Pamiętaj o wyborze legalnego punktu złomowania. Tylko taka stacja może Ci dostarczyć komplet dokumentów, co będzie kluczowe przy załatwianiu spraw urzędowych.

Hej!!

Nie chcesz inwestować w swoje auto?

Odkupimy je od Ciebie!

skup i kasacja aut Kapral-Car

Nasza lokalizacja

Mamlicz koło Barcina

88-190 Barcin
Mamlicz 145

Blisko z miast: Pakość, Żnin, Mogilno, Strzelno, Inowrocław, Bydgoszcz, Toruń, Łabiszyn, Szubin, Gniezno, Nakło nad Notecią, Solec Kujawski

Odległości od miast

Bydgoszcz

28min.

Toruń

59min.

Inowrocław

22min.

Gniezno

48min.

Poznań

1h 21min.

Nakło nad Notecią

43min.

Żnin

22min.
mapa lokalizacji kapral-car - blisko bydgoszcz, toruń, poznań, gniezno
Kapral-Car logo
Skup aut
Autokasacja
Sprzedaż części używanych
Sprzedaż aut
Promocja bezpieczeństwa
Ekologia
COPYRIGHTS KAPRAL-CAR WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE 2023
Projekt, wykonanie i marketing:
Strony Internetowe netWing.pl