Skup aut
Zadzwoń!
ufoludek pod bydgoszczą
"UFO" pod Bydgoszczą? Znamy wyjaśnienie :-)
Szczegóły
statek kosmiczny ufo pod bydgoszczą
Dbamy o środowisko
Promujemy
bezpieczeństwo
Firma odpowiedzialna
społecznie
Dbamy
o środowisko
Firma odpowiedzialna
społecznie
Promujemy
bezpieczeństwo

Czy trzeba zgłosić kasację pojazdu?

Zezłomować samochód to jedno, a dopilnować formalności to drugie. Może Ci się wydawać, że samochód poszedł na złom i problem załatwiony. Ale sama kasacja pojazdu nie sprawi, że ubezpieczenie OC wygaśnie, a Twój samochód zniknie w wydziale komunikacji. Auto złom kupił każdy kilogram Twojego samochodu, w ramach czego spieniężyłeś wrak. Ale jako właściciel samochodu musisz zadbać o szereg formalności. Dzięki temu uzyskasz dodatkowe pieniądze (sprawdź: ile dostanę za zezłomowanie auta) i nie władujesz się w kłopoty, które kosztowałyby Cię kilkukrotność kwoty uzyskanej za złomowanie auta. W tym artykule dowiesz się – jak wyglądają sprawy formalne przy kasacji pojazdów i dlaczego warto się nimi zająć. Poznasz również konsekwencje, które sprowadzi na Ciebie auto kasacja, jeśli zaniedbasz kwestie formalne. Zapraszamy!

Dlaczego warto legalnie przeprowadzić złomowanie samochodu?

Czeka na Ciebie część składki z ostatniej polisy OC Twojego auta. Żeby ją uzyskać, musisz wyrejestrować auto. Następnie wystarczy, że skontaktujesz się z zakładem ubezpieczeniowym, a ten odda Ci pewną część składki. Wysokość zwrotu zależy od pozostałego czasu aktywności polisy. Legalna utylizacja sprawia, że interes staje się jeszcze bardziej opłacalny. Zwrot OC wyda Ci się znacznie atrakcyjniejszy, kiedy dowiesz się, jakie są kary za nielegalną kasację pojazdów w Polsce.

Za niewyrejestrowanie samochodu czeka Cię kara od 200 do 1000 złotych. To być może kwota, którą otrzymałeś za zezłomowanie pojazdu. Kolejna opłata sprawi, że nie wyjdziesz nawet na zero. Ubezpieczalnia zwróci się niebawem o zapłatę składki OC. Jeśli jej nie uregulujesz, to po 14 dniach otrzymasz karę wysokości 6980 złotych. Do kwot dolicz zniszczone nerwy. Kasacja pojazdu to minimum formalności, w których z pewnością pomoże Ci skup aut. Nie twórz sobie problemów. Zadbaj o dokumenty zgodnie z poniższą instrukcją.

Jak załatwić formalności przy kasacji aut? 5 kroków

1. Znajdź stację demontażu pojazdów posiadającą zezwolenie od Marszałka Województwa.

Musisz to dokładnie sprawdzić przed transakcją. Jedynie profesjonalny punkt recyklingu pojazdów wyposażony w pozwolenia wyda Ci dokumenty potrzebne do wyrejestrowania auta. Dodatkowo zwróć uwagę, czy dany skup aut oferuje darmowy odbiór pojazdu. Dzięki temu zmaksymalizujesz zyski z kasacji pojazdu.

2. Zbierz niezbędne dokumenty i udaj się na stację lub skontaktuj się ze skupem

Dowód rejestracyjny, karta pojazdu, komplet tablic rejestracyjnych. To obowiązkowe wyposażenie. Bardzo ważnym elementem będzie również numer VIN. Sprawdź jego czytelność. Jeśli wszystko się zgadza, skup samochodów zaproponuje przejście do ostatniego etapu, w którym przyda się jeszcze jeden dokument.

3. Podpisz umowę kupna-sprzedaży i odbierz dokumenty

Potrzebny będzie Twój dowód osobisty. Spisujecie umowę, po czym otrzymujesz pieniądze oraz zaświadczenie o złomowaniu auta. To dokument, którego nie wystawi Ci przeciętny złom. Zaświadczenie o demontażu to kluczowa kwestia, kiedy wyrejestrowujesz auto i starasz się o zwrot części składki OC. Bez niego czeka Cię szereg problemów.

4. Wyrejestruj samochód w wydziale komunikacji

Masz na to 30 dni. Koniecznie zabierz ze sobą dowód rejestracyjny pojazdu, tablice rejestracyjne, kartę pojazdu, dowód osobisty, potwierdzenie OC od firmy ubezpieczeniowej oraz dowód osobisty. Do takiego wyposażenia dołóż 10 zł na opłatę i sprawa załatwiona. Pozostało Ci odebrać nagrodę.

5. Skontaktuj się z ubezpieczalnią

Zakończ polisę, a odzyskasz część składki OC.

Wybór stacji demontażu pojazdów kluczem do sprawnego złomowania pojazdu – Podsumowanie

Wybieraj jedynie spośród stacji z odpowiednimi pozwoleniami, która otwarcie mówi – płacimy gotówką, od ręki. Każda inna forma zapłaty umożliwia różne przekręty. Profesjonalna stacja z zezwoleniami zapłaci Ci od ręki, przekaże Ci wszystkie potrzebne dokumenty oraz pokieruje Cię przez kolejne etapy formalności. Dzięki temu szybko pozbędziesz się problematycznego samochodu i otrzymasz zastrzyk gotówki.

Prowadzimy stację demontażu pojazdów na takich zasadach. Oferujemy profesjonalną obsługę. Bezpłatnie odbieramy samochody na terenie całego kraju. Zapraszamy!

Hej!!

Nie chcesz inwestować w swoje auto?

Odkupimy je od Ciebie!

skup i kasacja aut Kapral-Car

Nasza lokalizacja

Mamlicz koło Barcina

88-190 Barcin
Mamlicz 145

Blisko z miast: Pakość, Żnin, Mogilno, Strzelno, Inowrocław, Bydgoszcz, Toruń, Łabiszyn, Szubin, Gniezno, Nakło nad Notecią, Solec Kujawski

Odległości od miast

Bydgoszcz

28min.

Toruń

59min.

Inowrocław

22min.

Gniezno

48min.

Poznań

1h 21min.

Nakło nad Notecią

43min.

Żnin

22min.
mapa lokalizacji kapral-car - blisko bydgoszcz, toruń, poznań, gniezno
Kapral-Car logo
Skup aut
Autokasacja
Sprzedaż części używanych
Sprzedaż aut
Promocja bezpieczeństwa
Ekologia
COPYRIGHTS KAPRAL-CAR WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE 2023
Projekt, wykonanie i marketing:
Strony Internetowe netWing.pl