Kapral-Car Mogilno
Skup aut Mogilno
tel: 501 551 789
Skup autAutokasacja Mogilno
tel: 501 551 789
Auto kasacjaSprzedaż części używanych Mogilno
Telefony
Samochody niemieckie
Samochody francuskie, japońskie i koreańskie
Dostawcze i terenowe
Ford, Fiat, Alfa Romeo, Lancia, Dacia
Ciężarowe
Stacjonarna sprzedaż części
Sieć Zbierania Pojazdów Mogilno
Sprzedaż samochodów Mogilno
Dbamy o środowisko
Kapral-Car to legalnie działająca Stacja Demontażu Pojazdów z upoważnienia Marszałka Województwa o numerze C-43.
Złomując u nas masz pewność, że otrzymasz wszystkie, legalne dokumenty, a auto zostanie poprawnie wyrejestrowane. Nasza Stacja spełnia wszystkie normy środowiskowe, więc masz pewność, że oddając nam auto do złomowania dbasz o środowisko.
Promujemy bezpieczeństwo
W Kapral-Car nieustannie jesteśmy świadomi zagrożeń, jakie czyhają na drogach - skutki widzimy niemal codziennie. Dlatego regularnie prowadzimy akcje związane z szerzeniem świadomości bezpieczeństwa na drogach.
Rozdaliśmy kilka tysięcy odblasków dzieciom, pomagamy w szkoleniach straży pożarnej, tworzyliśmy akcje społeczne. Więcej informacji o prowadzonych akcjach na naszym blogu: Bezpieczeństwo z Kapral-Car
Firma odpowiedzialna społecznie
W Kapral-Car od wielu lat wymagamy od siebie więcej niż tylko minimum wymagane przez ustawodawcę. Jako przedsiębiorstwo dokładamy swoją cegiełkę w tym by nam wszystkim lepiej się żyło, dlatego dbamy o środowisko, prowadzimy akcje społeczne promujące bezpieczeństwo, zatrudniamy osoby z niepełnosprawnościami.
Wierzymy, że gdy każdy będzie dawał coś więcej od siebie będzie nam się wspólni żyło lepiej.
Inne powody,
dla których warto wybrać
Kapral-Car
Opis miejscowości Mogilno
Choć geograficznie Mogilno jest częścią Wielkopolski, ta licząca ponad 12,5 tysiąca mieszkańców miejscowość wchodzi w skład województwa kujawsko-pomorskiego. Położona jest na terenie równinnym, trudno przy tym nie zgodzić się z tym, że jednym z największych jej bogactw są czarnoziemy – znakomite, wyjątkowo urodzajne gleby.
Choć nazwa może być nieco niepokojąca, jej etymologia jest całkiem niewinna. W języku staropolskim „mogiła” nie oznaczała grobu, ale naturalny pagórek, źródłem nazwy stało się więc nawiązanie do położenia osady. Co ciekawe, nazwa ta w swoim dzisiejszym brzmieniu była używana już we wczesnym średniowieczu, o czym najlepiej świadczy zachowany do dziś dokument z końca trzynastego wieku podpisany przez Przemysła II.
Historia Mogilna jest zresztą powodem do dumy dla jego obecnych mieszkańców, dawny gród miał bowiem ważne miejsce w najstarszych dziejach państwa polskiego. Był też jedną z najważniejszych osad na pograniczu Wielkopolski i Kujaw. Już w jedenastym wieku za swoją siedzibę dzisiejsze Mogilno obrał zakon Benedyktynów, prawa miejskie nadał zaś osadzie sam Władysław Jagiełło.
Najważniejszym zabytkiem miasta jest klasztor i kościół pobenedyktyński będący przedmiotem licznych badań archeologów. Dziś przyjmujemy, że został ufundowany przez Kazimierza Odnowiciela, w swojej historii był przy tym wielokrotnie poddawany zabiegom modernizacyjnym. Miejscem ciekawym jest również późnogotycki kościół, któremu patronuje Jakub Starszy oraz neogotycki ratusz i kamienice z dziewiętnastego stulecia.