Posiadamy części samochodowe do marki Volvo.

Uwaga! Nie wszystkie części mamy wystawione na Allegro. Jeśli szukasz części, której nie ma na naszym Allegro zadzwoń do nas!

Sprzedaż telefoniczna

 793 031 115

Sprzedaż internetowa

Nasze Allegro – kategoria Volvo


Ostatnio dodane do demontażu samochody marki Volvo

Rok produkcji: 1999
Dodane: 19 października 2016
Rok produkcji: 1997
Dodane: 19 października 2016
Rok produkcji: 1998
Dodane: 19 października 2016
Rok produkcji: 1999
Dodane: 19 października 2016

Kilka słów o marce Volvo

Volvo logoNazwa Volvo pochodzi z języka łacińskiego i nawiązuje do czasownika „toczyć się”. Trudno zatem dziwić się, że założone w 1927 roku przedsiębiorstwo od samego początku było związane z rynkiem motoryzacyjnym. Mówiąc o jego historii należy zresztą cofnąć się do roku 1924, to bowiem właśnie wtedy w jednej z restauracji spotkali się Gustaf Larsson i Assar Gabrielsson. Obaj panowie odkryli, że łączy ich coś więcej niż zamiłowanie do dobrego jedzenia i postanowili połączyć swoje siły.
W 1927 roku pojawił się też pierwszy samochód oferowany przez nowego producenta. Nazwany OV4 szybko został przechrzczony i rynek podbijał już jako „Jakub” – kabriolet wzorowany na samochodach produkowanych w tym czasie w Stanach Zjednoczonych.

Volvo musiało szybko określić, czym będzie różnić się od konkurencji, rynek samochodowy rozwijał się już bowiem dynamicznie i nikt nie miał szans na przypadkowy sukces. Zdecydowano zatem, że należy postawić na jakość i wysoki poziom techniczny nawet, jeśli ma to się odbijać na cenie kolejnych modeli.
Już dwa lata później pojawił się kolejny model, samochód znany jako PV651 potwierdził przy tym, że kierunek, w którym podążyli Larsson i Gabrielsson były słuszny. Samochód został wyposażony w sześciocylindrowy silnik chłodzony wodą, miał hydrauliczne hamulce i wyróżniał się na tle konkurencyjnych rozwiązań zsynchronizowaną skrzynią biegów. Volvo zaczęło też produkować samochody ciężarowe i autobusy potwierdzając, że również na tym polu ma wiele do powiedzenia.

Historia firmy ma nie tylko piękne, ale i niezbyt łatwe karty, wiele wskazuje jednak, że założenia jej twórców sprawdzają się do dziś.