Marcin Wicik Poleca

Kickster Poleca

Dbamy
o środowisko
Firma odpowiedzialna
społecznie
Promujemy
bezpieczeństwo

Volvo

Używane części do aut marki Volvo - Bydgoszcz, Toruń, Inowrocław, Gniezno, Barcin

Posiadamy części samochodowe do marki Volvo.

Uwaga! Nie wszystkie części mamy wystawione na Allegro. Jeśli szukasz części, której nie ma na naszym Allegro zadzwoń do nas!

Sprzedaż telefoniczna

 793 031 115

Sprzedaż internetowa

Części samochodowe Volvo - sklep internetowy

Nasze Allegro - kategoria Volvo


Ostatnio dodane do demontażu samochody marki Volvo

No items found

Kilka słów o marce Volvo

Volvo logoNazwa Volvo pochodzi z języka łacińskiego i nawiązuje do czasownika „toczyć się”. Trudno zatem dziwić się, że założone w 1927 roku przedsiębiorstwo od samego początku było związane z rynkiem motoryzacyjnym. Mówiąc o jego historii należy zresztą cofnąć się do roku 1924, to bowiem właśnie wtedy w jednej z restauracji spotkali się Gustaf Larsson i Assar Gabrielsson. Obaj panowie odkryli, że łączy ich coś więcej niż zamiłowanie do dobrego jedzenia i postanowili połączyć swoje siły.
W 1927 roku pojawił się też pierwszy samochód oferowany przez nowego producenta. Nazwany OV4 szybko został przechrzczony i rynek podbijał już jako „Jakub” – kabriolet wzorowany na samochodach produkowanych w tym czasie w Stanach Zjednoczonych.

Volvo musiało szybko określić, czym będzie różnić się od konkurencji, rynek samochodowy rozwijał się już bowiem dynamicznie i nikt nie miał szans na przypadkowy sukces. Zdecydowano zatem, że należy postawić na jakość i wysoki poziom techniczny nawet, jeśli ma to się odbijać na cenie kolejnych modeli.
Już dwa lata później pojawił się kolejny model, samochód znany jako PV651 potwierdził przy tym, że kierunek, w którym podążyli Larsson i Gabrielsson były słuszny. Samochód został wyposażony w sześciocylindrowy silnik chłodzony wodą, miał hydrauliczne hamulce i wyróżniał się na tle konkurencyjnych rozwiązań zsynchronizowaną skrzynią biegów. Volvo zaczęło też produkować samochody ciężarowe i autobusy potwierdzając, że również na tym polu ma wiele do powiedzenia.

Historia firmy ma nie tylko piękne, ale i niezbyt łatwe karty, wiele wskazuje jednak, że założenia jej twórców sprawdzają się do dziś.

Nasze lokalizacje

Bydgoszcz

85-739 Bydgoszcz
Fordońska 157

Blisko z miast: Nakło nad Notecią, Brzoza, Solec Kujawski, Koronowo

Mamlicz koło Barcina

88-190 Barcin
Mamlicz 145

Blisko z miast: Pakość, Żnin, Mogilno, Strzelno, Inowrocław, Bydgoszcz, Toruń, Łabiszyn, Szubin

Czewujewo koło Żnina

88-420 Czewujewo
Czewujewo 20

Blisko z miast: Żnin, Rogowo, Damasławek, Gniezno
Kapral-Car logo
Skup aut
Autokasacja
Sprzedaż części używanych
Sprzedaż aut
Promocja bezpieczeństwa
Ekologia
COPYRIGHTS KAPRAL-CAR WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE 2020
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram