Posiadamy części samochodowe do marki Volkswagen.

Sprzedaż telefoniczna

 889 999 784

Działamy w województwie Kujawsko-pomorskim. Dokładnie – w Barcinie (Mamlicz 145) i Bydgoszczy (ul. Fordońska 157). Blisko do nas jest z takich miejscowości jak: Toruń, Inowrocław, Gniezno, Pakość, Żnin, Łabiszyn, Strzelno, Nakło.

Realizujemy również sprzedaż wysyłkowo.


Ostatnio dodane do demontażu samochody marki Volkswagen

Rok produkcji: 1999
Dodane: 28 października 2016
Rok produkcji: 1999
Dodane: 28 października 2016
Rok produkcji: 1995
Dodane: 28 października 2016

Kilka słów o marce Volkswagen

Volkswagen logoChoć w latach trzydziestych dwudziestego wieku można było już mówić o dynamicznym rozwoju motoryzacji, samochody nadal były dobrem luksusowym. O ich posiadaniu marzyło coraz więcej osób, ich kondycja finansowa sprawiała jednak, że nie każdy miał szansę na zrealizowanie tego rodzaju pragnienia. W 1931 roku wszystko miało się jednak zmienić, niemiecka firma Zündapp specjalizująca się w produkcji motocykli zwróciła się bowiem do Porsche z prośbą o pomoc w przygotowaniu samochodu, który byłby rzeczywiście tani.

Ta niecodzienna prośba stała się kamieniem milowym na drodze do rozwoju koncernu Volkswagen, którego nazwa, w dosłownym tłumaczeniu, oznacza właśnie „samochód ludu”.

W 1934 roku, a więc jeszcze przed oficjalnym powołaniem do życia koncernu, narodził się legendarny Garbus. Jego projekt przedstawił sam Ferdynand Porsche odpowiadając na życzenie Adolfa Hitlera myślącego o tanim, rodzinnym samochodzie dla Niemców. Co ciekawe, narodziny pojazdu, który dziś określany jest mianem legendy, miały na celu przede wszystkim odciążenie kole, ta bowiem z roku na rok nie tylko notowała coraz większe zainteresowanie, ale i stawała się coraz mniej efektywna.

Sukces Garbusa sprawił, że marka Volkswagen wzbogacała się o nowe modele, światło dzienne ujrzał więc najpierw Passat, a potem również Golf i nieco mniejszy od niego Volkswagen Polo. Same samochody – tanie w eksploatacji i niezawodne – przyczyniły się zresztą do ogromnej popularności firmy również poza granicami Niemiec. Od 1991 roku oficjalne przedstawicielstwo koncernu znajduje się również w Polsce.