Marcin Wicik Poleca

Kickster Poleca

Dbamy
o środowisko
Firma odpowiedzialna
społecznie
Promujemy
bezpieczeństwo

Toyota

Używane części do aut marki Toyota - Bydgoszcz, Toruń, Inowrocław, Gniezno, Barcin

Posiadamy części samochodowe do marki Toyota.

Uwaga! Nie wszystkie części mamy wystawione na Allegro. Jeśli szukasz części, której nie ma na naszym Allegro zadzwoń do nas!

Sprzedaż telefoniczna

 793 031 115

Sprzedaż internetowa

Części samochodowe Toyota - sklep internetowy

Nasze Allegro - kategoria Toyota

Działamy w województwie Kujawsko-pomorskim. Dokładnie - w Barcinie (Mamlicz 145) i Bydgoszczy (ul. Fordońska 157). Blisko do nas jest z takich miejscowości jak: Toruń, Inowrocław, Gniezno, Pakość, Żnin, Łabiszyn, Strzelno, Nakło Szubin, Mogilno, Gniewkowo, Solec Kujawski.

Realizujemy również sprzedaż wysyłkowo.


Ostatnio dodane do demontażu samochody marki Toyota

No items found

Kilka słów o marce Toyota

toyotaGdybyśmy chcieli wskazać największego japońskiego producenta samochodów, musielibyśmy wspomnieć przede wszystkim o firmie Toyota Motor Company. Nietrudno się jednak domyślić, że historia liczącej już blisko osiemdziesiąt lat firmy była dość burzliwa, a jej dzisiejszy sukces mógł być pewnym zaskoczeniem dla jej właścicieli.

Tym pierwszym był Sakichi Toyode, który przeprowadził prawdziwą rewolucję w przemyśle tekstylnym, rozwój japońskiej motoryzacji nie byłby jednak z pewnością tak dynamiczny, gdyby nie jego syn Kiichira. Co ciekawe, zainteresowanie tekstyliami nie było przypadkowe, choć bowiem Toyode założył swoją firmę dopiero w roku 1937, już wcześniej mógł się rozwijać zawodowo w tekstylnej firmie swojego ojca.

To właśnie ta pierwsza firma była też miejscem, w którym Kiichiro wcielał w życie ambitne plany odnoszące się do produkcji samochodów. Pierwsza linia montażowa uruchomiona została jeszcze w roku 1933, a więc pod szyldem firmy tekstylnej, młody przemysłowiec już wtedy wiedział jednak czego chce. A plany miał ambitne, marzyła mu się bowiem rywalizacja z producentami pochodzącymi zarówno z Europy, jak i ze Stanów Zjednoczonych. Oczywiście, ambitnych planów nie można było od razu wcielić w życie, utrudniały to bowiem najpierw działania wojenne, a potem również trudna sytuacja gospodarcza samej Japonii.

Tak naprawdę, o dynamicznym rozwoju na rynku samochodów osobowych, można mówić dopiero w drugiej połowie lat sześćdziesiątych, Dziś za moment przełomowy uznaje się rok 1966, właśnie wtedy bowiem w sprzedaży pojawiła się Toyota Corolla, która podbiła lokalny rynek i zaznaczyła obecność Toyoty na całym globie.

Nasze lokalizacje

Bydgoszcz

85-739 Bydgoszcz
Fordońska 157

Blisko z miast: Nakło nad Notecią, Brzoza, Solec Kujawski, Koronowo

Mamlicz koło Barcina

88-190 Barcin
Mamlicz 145

Blisko z miast: Pakość, Żnin, Mogilno, Strzelno, Inowrocław, Bydgoszcz, Toruń, Łabiszyn, Szubin

Czewujewo koło Żnina

88-420 Czewujewo
Czewujewo 20

Blisko z miast: Żnin, Rogowo, Damasławek, Gniezno
Kapral-Car logo
Skup aut
Autokasacja
Sprzedaż części używanych
Sprzedaż aut
Promocja bezpieczeństwa
Ekologia
COPYRIGHTS KAPRAL-CAR WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE 2020
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram