Posiadamy części samochodowe do marki Skoda.

Sprzedaż telefoniczna

 889 999 784

Sprzedaż internetowa

Nasze Allegro – kategoria Skoda

Działamy w województwie Kujawsko-pomorskim. Dokładnie – w Barcinie (Mamlicz 145) i Bydgoszczy (ul. Fordońska 157). Blisko do nas jest z takich miejscowości jak: Toruń, Inowrocław, Gniezno, Pakość, Żnin, Łabiszyn, Strzelno, Nakło, Szubin, Mogilno, Gniewkowo, Solec Kujawski.

Realizujemy również sprzedaż wysyłkowo.


Ostatnio dodane do demontażu samochody marki Skoda

Rok produkcji: 2004
Dodane: 30 września 2016
Rok produkcji: 2009
Dodane: 14 września 2016
Rok produkcji: 2000
Dodane: 14 września 2016

Kilka słów o marce Skoda

Skoda logoChoć czeska firma motoryzacyjna Skoda jest dziś częścią grupy Volkswagen, jej główna siedziba nadal mieści się w miejscowości Mlada Boleslav, a samochody powstające w fabrykach ulokowanych nie tylko w samych Czechach, ale i poza ich granicami, są sprzedawana pod oryginalną nazwą. Trudno się temu jednak dziwić, skoro mamy do czynienia z podmiotem, który może poszczycić się naprawdę długimi i pięknymi tradycjami.

Historia firmy zaczyna się w roku 1895, a więc wtedy, gdy mechanik Vaclav Laurin i księgowy Vaclav Klement zdecydowali się na założenie działalności gospodarczej. Ich firma początkowo produkowała przede wszystkim rowery i motocykle, już w roku 1901 światło dzienne ujrzało jednak pierwsze prototypowe auto. Aż do 1928 samochody sprzedawano pod marką Laurin & Klement, w pewnym momencie jednak firma została przejęta przez koncern zbrojeniowy Skoda Holding i przeszła pod jego szyld. Nowy właściciel nie był zresztą wcale motoryzacyjnym nowicjuszem, sam wytwarzał bowiem luksusowe pojazdy na licencji Hispano Suza H5.

O najtrudniejszym momencie w historii marki można mówić przede wszystkim w kontekście czasów drugiej wojny światowej, gdy produkcja niemal w całości została dostosowana do potrzeb wojskowych. Po zakończeniu działań wojennych Skoda stała się przedsiębiorstwem państwowym, powrócono jednak do produkcji aut osobowych oferując je również poza obszarem ówczesnej Czechosłowacji. W roku 1991 Skoda oficjalnie stała się częścią grupy Volkswagen. Dziś jest obecna nie tylko na rynku europejskim, ale również w tak odległych miejscach, jak Chiny i Australia.