Marcin Wicik Poleca

Kickster Poleca

Dbamy
o środowisko
Firma odpowiedzialna
społecznie
Promujemy
bezpieczeństwo

Saab

Używane części do aut marki Saab - Bydgoszcz, Toruń, Inowrocław, Gniezno, Barcin

Posiadamy części samochodowe do marki Saab.

Uwaga! Nie wszystkie części mamy wystawione na Allegro. Jeśli szukasz części, której nie ma na naszym Allegro zadzwoń do nas!

Sprzedaż telefoniczna

 793 031 115

Sprzedaż internetowa

Nasze Allegro - kategoria Saab

Działamy w województwie Kujawsko-pomorskim. Dokładnie - w Barcinie (Mamlicz 145) i Bydgoszczy (ul. Fordońska 157). Blisko do nas jest z takich miejscowości jak: Toruń, Inowrocław, Gniezno, Pakość, Żnin, Łabiszyn, Strzelno, Nakło Szubin, Mogilno, Gniewkowo, Solec Kujawski.

Realizujemy również sprzedaż wysyłkowo.


Ostatnio dodane do demontażu samochody marki Saab

No items found

Kilka słów o marce Saab

saabDość burzliwa historia firmy Saab rozpoczęła się w roku 1937, już na wstępie warto jednak podkreślić, że przedsiębiorstwa początkowo wcale nie myślało o produkcji samochodów. Początkowo było to klasyczne przedsiębiorstwo lotnicze cieszące się zresztą sporą popularnością jako producent samolotów. Po zakończeniu drugiej wojny światowej jasne stało się jednak to, że czas zwiększonego zapotrzebowania na samoloty minął, jeśli więc firma chciała utrzymać się na rynku, jej pracownicy musieli zastanowić się nad nowym sposobem zainteresowania klientów oferowanymi przez siebie rozwiązaniami.

Już w roku 1945 zdecydowano zatem o zaprojektowaniu pierwszego samochodu osobowego, choć przez pewien czas analizowano również konkurencyjny plan przewidujący inwestowanie w produkcję statków. Na szczęście, nie zdecydowano o jego wcielenie w życie, a prototypowy Saab 92001 już w roku 1947 został zaprezentowany zarówno dziennikarzom, jak i potencjalnym nabywcom. Na życzliwe przyjęcie wpływ miała przede wszystkim aerodynamiczna konstrukcja samochodu, ta bowiem sugerowała, że Saab nie ograniczy się do naśladownictwa, ale będzie producentem innowacyjnym. Co ciekawe, aż do 1952 wszystkie Saaby były zielone. Po wojnie właśnie tego barwnika zalegało przecież w magazynach najwięcej.

19 grudnia 2011 roku wydawało się, że historia firmy SAAB właśnie się zamyka, jej ówczesny holenderski właściciel ogłosił bowiem, że producent zbankrutował. Na szczęście, już pół roku później Saab został wykupiony przez szwedzką firmę NEVS, a w 2014 roku koncern zbrojeniowy SAAB zdecydował, że nowe samochody mogą nadal posługiwać się nazwą Saab.

Nasze lokalizacje

Bydgoszcz

85-739 Bydgoszcz
Fordońska 157

Blisko z miast: Nakło nad Notecią, Brzoza, Solec Kujawski, Koronowo

Mamlicz koło Barcina

88-190 Barcin
Mamlicz 145

Blisko z miast: Pakość, Żnin, Mogilno, Strzelno, Inowrocław, Bydgoszcz, Toruń, Łabiszyn, Szubin

Czewujewo koło Żnina

88-420 Czewujewo
Czewujewo 20

Blisko z miast: Żnin, Rogowo, Damasławek, Gniezno
Kapral-Car logo
Skup aut
Autokasacja
Sprzedaż części używanych
Sprzedaż aut
Promocja bezpieczeństwa
Ekologia
COPYRIGHTS KAPRAL-CAR WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE 2020
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram