Marcin Wicik Poleca

Kickster Poleca

Dbamy
o środowisko
Firma odpowiedzialna
społecznie
Promujemy
bezpieczeństwo

Peugeot

Używane części do aut marki Peugeot - Bydgoszcz, Toruń, Inowrocław, Gniezno, Barcin

Posiadamy części samochodowe do marki Peugeot.

Sprzedaż telefoniczna

 793 031 115

Sprzedaż internetowa

Nasze Allegro - kategoria Peugeot

Działamy w województwie Kujawsko-pomorskim. Dokładnie - w Barcinie (Mamlicz 145) i Bydgoszczy (ul. Fordońska 157). Blisko do nas jest z takich miejscowości jak: Toruń, Inowrocław, Gniezno, Pakość, Żnin, Łabiszyn, Strzelno, Nakło Szubin, Mogilno, Gniewkowo, Solec Kujawski.

Realizujemy również sprzedaż wysyłkowo.


Ostatnio dodane do demontażu samochody marki Peugeot

No items found

Kilka słów o marce Peugeot

Peugeot logoChcąc mówić o historii firmy Peugeot warto przenieść się aż na początek dziewiętnastego wieku. To właśnie wtedy Jean-Pierre Peugeot i jego brat Jean-Frederic podjęli decyzję, która miała zmienić przyszłe oblicze nie tylko francuskiej motoryzacji. Obaj zdecydowali, że rodzinny młyn jest już wyłącznie wspomnieniem czasów minionych, warto więc przekształcić go w rozwiązanie, które będzie przynosiło większe zyski, na przykład w odlewnię stali.

Pierwszymi rozwiązaniami oferowanymi przez nową firmę były piły taśmowe, asortyment poszerzał się jednak szybko uzupełniany przez tak oryginalne rozwiązania, jak choćby maszyny do szycia, a nawet młynki do kawy. Logo firmy przedstawiające lwa pojawiło się po raz pierwszy czterdzieści lat później, a w roku 1885 Armand Peugeot zdecydował, że czas na zmodyfikowanie profilu firmy założonej przez dziadka i zaczął produkować rowery. Razem ze swoim kuzynem Eugene zaczął też budować pierwszy samochód, który już w roku 1889 można było oglądać na wystawie światowej w Paryżu. W 1896 roku doszło nawet do rozłamu w rodzinnej firmie, Armand postanowił bowiem skupić się wyłącznie na produkcji samochodów, w 1910 roku doszło jednak do ponownego połączenia obu podmiotów.

Od 1929 w historii Peugeot pojawiają się znane nam do dziś jednolite trzycyfrowe oznaczenia kolejnych modeli samochodów, międzywojnie jest przy tym okresem, w którym francuska firma walczyła o ugruntowanie swojej pozycji na rynku. Od roku 1992 Peugeot jest oficjalnie obecny również w Polsce, choć historycy zwracają uwagę na to, że związki marki z Polakami są nawet o sto lat wcześniejsze.

Nasze lokalizacje

Bydgoszcz

85-739 Bydgoszcz
Fordońska 157

Blisko z miast: Nakło nad Notecią, Brzoza, Solec Kujawski, Koronowo

Mamlicz koło Barcina

88-190 Barcin
Mamlicz 145

Blisko z miast: Pakość, Żnin, Mogilno, Strzelno, Inowrocław, Bydgoszcz, Toruń, Łabiszyn, Szubin

Czewujewo koło Żnina

88-420 Czewujewo
Czewujewo 20

Blisko z miast: Żnin, Rogowo, Damasławek, Gniezno
Kapral-Car logo
Skup aut
Autokasacja
Sprzedaż części używanych
Sprzedaż aut
Promocja bezpieczeństwa
Ekologia
COPYRIGHTS KAPRAL-CAR WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE 2020
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram