Posiadamy części samochodowe do marki Nissan.

Uwaga! Nie wszystkie części mamy wystawione na Allegro. Jeśli szukasz części, której nie ma na naszym Allegro zadzwoń do nas!

Sprzedaż telefoniczna

 793 031 115

Sprzedaż internetowa

Nasze Allegro – kategoria Nissan

Działamy w województwie Kujawsko-pomorskim. Dokładnie – w Barcinie (Mamlicz 145) i Bydgoszczy (ul. Fordońska 157). Blisko do nas jest z takich miejscowości jak: Toruń, Inowrocław, Gniezno, Pakość, Żnin, Łabiszyn, Strzelno, Nakło Szubin, Mogilno, Gniewkowo, Solec Kujawski.

Realizujemy również sprzedaż wysyłkowo.


Ostatnio dodane do demontażu samochody marki Nissan

r.
Rok produkcji: 2003
Dodane: 25 kwietnia 2018
Rok produkcji: 2001
Dodane: 28 września 2016

Kilka słów o marce Nissan

NissanHistoria firmy Nissan zaczyna się w odległym roku 1911, warto jednak pamiętać o tym, że sama nazwa nie ma aż tak dużych tradycji. Utworzona wówczas w Tokio fabryka samochodów nosiła nazwę Kwaishinsha i powstała na fali rewolucji przemysłowej. Co ważne, jej założyciele od samego początku zakładali, że będą związani z rynkiem motoryzacyjnym, co wcale nie jest typowe dla historii japońskich firm cieszących się mianem najważniejszych obecnie graczy w tej branży.

Pierwszy samochód zjechał z taśm produkcyjnych w roku 1914 występując pod nazwą DAT. Nazwa ta była swego rodzaju hołdem dla jego konstruktorów, składała się bowiem z pierwszych liter ich nazwisk. Nie bez znaczenia było jednak to, że w języku japońskim oznacza zająca i to właśnie on pojawił się na firmowym logo. Początkowo marka DAT była związana przede wszystkim z samochodami ciężarowymi i dostawczymi. Trudno się było zresztą temu dziwić skoro zapotrzebowanie na pojazdy tego typu było naprawdę duże, a konkurencja wcale nie rzucała poważnych wyzwań. Prototyp małego samochodu powstał dopiero w roku 1931, nowy pojazd otrzymał przy tym dość symboliczną nazwę Datson, zmienioną szybko na Datsun.

Co ciekawe, już w latach trzydziestych firma zaczęła myśleć o zainteresowaniu swoimi produktami klientów spoza Japonii W centrum jej zainteresowania znalazł się przede wszystkim rynek australijski, a auto szybko stało się symbolem dynamicznego rozwoju japońskiej motoryzacji. Dynamiczny rozwój został zahamowany dopiero przez działania wojenne, wtedy też pozycja firmy zaczęła spadać na korzyść konkurującej z nią Toyoty. Wznowienie produkcji miało miejsce w Jokohamie w roku 1953, a firma dość szybko stała się drugim co do znaczenia producentem samochodów w Japonii. Od 1983 samochody te nazywane są zresztą Nissanami, choć do pewnego momentu nazwa ta była zarezerwowana jedynie dla pojazdów użytkowych.