Posiadamy części samochodowe do marki Mitsubishi.

Uwaga! Nie wszystkie części mamy wystawione na Allegro. Jeśli szukasz części, której nie ma na naszym Allegro zadzwoń do nas!

Sprzedaż telefoniczna

 793 031 115

Działamy w województwie Kujawsko-pomorskim. Dokładnie – w Barcinie (Mamlicz 145) i Bydgoszczy (ul. Fordońska 157). Blisko do nas jest z takich miejscowości jak: Toruń, Inowrocław, Gniezno, Pakość, Żnin, Łabiszyn, Strzelno, Nakło Szubin, Mogilno, Gniewkowo, Solec Kujawski.

Realizujemy również sprzedaż wysyłkowo.


Ostatnio dodane do demontażu samochody marki Mitsubishi

No items found

Kilka słów o marce Mitsubishi

mitsubishiCharakterystyczne logo Mitsubishi znane jest na całym niemal świecie, nie każdy wie jednak, że oryginalny design nie jest przypadkowy. Nawiązuje do nazwy firmy, ta bowiem może być tłumaczona na język polski jako „trzy diamenty”.

Sama firma zadebiutowała wyjątkowo wcześnie, historia koncernu założonego przez Yataro Iwasaki sięga bowiem roku 1870. Oczywiście, firma wcale nie zajmowała się od samego początku produkcją samochodów, początkowo była bowiem przede wszystkim kompanią żeglugową. Pierwszy samochód pojawił się w sprzedaży prawie pół wieku później, Mitsubishi A nie był przy ty projektem w pełni autorskim, jego twórcy wzorowali się bowiem na włoskim Fiacie Zero. Był to jednak pierwszy seryjny samochód powstający w Japonii i już choćby to przesądziło o dużym znaczeniu firmy.

Podstawowym problemem pierwszego japońskiego samochodu była jego ekstremalnie wysoka cena, trudno więc dziwić się, że po wypuszczeniu Mitsubishi A na kolejny model należało poczekać dość długo. Firma musiała ustosunkować się do zaistniałych niedogodności i wypracować sposób umożliwiający ich rozwiązanie.

Burzliwe losy Japonii sprawiły, że pierwszy samochód osobowy marki Mitsubishi wyprodukowany po drugiej wojnie światowej zadebiutował na rynku dopiero w roku 1960. Był to model 500, który okazał się niewielkim autem z półlitrowym silnikiem o niedużej mocy. Tym razem jednak można było mówić o rzeczywistym sukcesie, a duże zainteresowanie małymi i oszczędnymi samochodami, jakie pojawiło się w tamtym okresie przyczyniło się do tego, że firma mogła zacząć myśleć o kolejnych inwestycjach.