Marcin Wicik Poleca

Kickster Poleca

Dbamy
o środowisko
Firma odpowiedzialna
społecznie
Promujemy
bezpieczeństwo

Mercedes

Używane części do aut marki Mercedes-Benz - Bydgoszcz, Toruń, Inowrocław, Gniezno, Barcin

Posiadamy części samochodowe do marki Mercedes.

Sprzedaż telefoniczna

 889 999 784

Sprzedaż internetowa

Nasze Allegro - kategoria Mercedes

Działamy w województwie Kujawsko-pomorskim. Dokładnie - w Barcinie (Mamlicz 145) i Bydgoszczy (ul. Fordońska 157). Blisko do nas jest z takich miejscowości jak: Toruń, Inowrocław, Gniezno, Pakość, Żnin, Łabiszyn, Strzelno, Nakło, Szubin, Mogilno, Gniewkowo, Solec Kujawski.

Realizujemy również sprzedaż wysyłkowo.


Ostatnio dodane do demontażu samochody marki Mercedes

No items found

Kilka słów o marce Mercedes

Mercedes logoMówiąc o firmie Mercedes, a właściwie Mercedes-Benz, bo tak brzmi jej pełna nazwa, mamy do czynienia nie tylko z jedną z najpopularniejszych, ale i najlepiej rozpoznawanych marek w skali świata. Choć jednak nierozerwalnie wiążemy ją z nazwiskami Karla Benza i Gottlieba Daimlera, musimy mieć świadomość tego, że nie od zawsze pracowali oni razem.

Być może firma nigdy nie ujrzałaby światła dziennego, gdyby obaj panowie nie zdecydowali się na samodzielne prace nad modelem samochodu. Sama nazwa Mercedes również nie pojawiła się przez przypadek, a jej autorstwo przypisuje się austriackiemu honorowemu wicekonsulowi w Monako. Emil Jellinek był zafascynowany samochodami, które produkował Daimler i po zakupie jednego z nich zaczął zamawiać kolejne. Okazało się przy tym, że Jellinek jest nie tylko wizjonerem postrzegającym przyszłość motoryzacji w jasnych barwach, ale i człowiekiem, który miał żyłkę do interesów. Zyskał monopol na sprzedaż samochodów Daimlera między innymi w Austro-Węgrzech, uzyskał też możliwość sprzedawania ich po oryginalną nazwą ustanowioną na cześć jego córki. W ten sposób Mercedes Jellinek na zawsze zapisała się na kartach historii motoryzacji.

Nazwa jest zatem znacznie starsza od samego przedsiębiorstwa, Benz i Daimler przez długi czas rywalizowali bowiem ze sobą. Pojednanie przyniosła dopiero przegrana przez Niemcy pierwsza wojna światowa, która skłoniła obu właścicieli do zawarcia porozumienia, które pozwoliłoby im na przezwyciężenie kryzysu związanego z trudnościami ze zbytem pojazdów.

Nasze lokalizacje

Bydgoszcz

85-739 Bydgoszcz
Fordońska 157

Blisko z miast: Nakło nad Notecią, Brzoza, Solec Kujawski, Koronowo

Mamlicz koło Barcina

88-190 Barcin
Mamlicz 145

Blisko z miast: Pakość, Żnin, Mogilno, Strzelno, Inowrocław, Bydgoszcz, Toruń, Łabiszyn, Szubin

Czewujewo koło Żnina

88-420 Czewujewo
Czewujewo 20

Blisko z miast: Żnin, Rogowo, Damasławek, Gniezno
Kapral-Car logo
Skup aut
Autokasacja
Sprzedaż części używanych
Sprzedaż aut
Promocja bezpieczeństwa
Ekologia
COPYRIGHTS KAPRAL-CAR WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE 2020
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram