Marcin Wicik Poleca

Kickster Poleca

Dbamy
o środowisko
Firma odpowiedzialna
społecznie
Promujemy
bezpieczeństwo

Mazda

Używane części do aut marki Mazda - Bydgoszcz, Toruń, Inowrocław, Gniezno, Barcin

Posiadamy części samochodowe do marki Mazda.

Uwaga! Nie wszystkie części mamy wystawione na Allegro. Jeśli szukasz części, której nie ma na naszym Allegro zadzwoń do nas!

Sprzedaż telefoniczna

 793 031 115

Sprzedaż internetowa

Części samochodowe Mazda - sklep internetowy

Nasze Allegro - kategoria Mazda

Działamy w województwie Kujawsko-pomorskim. Dokładnie - w Barcinie (Mamlicz 145) i Bydgoszczy (ul. Fordońska 157). Blisko do nas jest z takich miejscowości jak: Toruń, Inowrocław, Gniezno, Pakość, Żnin, Łabiszyn, Strzelno, Nakło Szubin, Mogilno, Gniewkowo, Solec Kujawski.

Realizujemy również sprzedaż wysyłkowo.


Ostatnio dodane do demontażu samochody marki Mazda

No items found

Kilka słów o marce Mazda

mazdaGdy nazwa firmy nawiązuje do japońskiego boga światła i ognia Ahura Mazdy, można domniemać, że ma ona spore szanse na sukces. Choćby pobieżna znajomość historii Japonii sprawia jednak, że wcale nie zdumiewa to, że choć firma Mazda powstała w roku 1920, na pierwszy model samochodu wyprodukowany pod jej szyldem należało poczekać aż do roku 1959.

Gdy firma rodziła się w roku 1920, jej założyciele wcale nie mieli aż tak ambitnych planów. Początkowo produkowali przede wszystkim narzędzia maszynowe, w czasie drugiej wojny światowej zaś firma zasłynęła zaś jako producent broni oferowanej na potrzeby armii. Co ciekawe, choć nazwa Mazda jest rozpoznawalna nie tylko w Europie, ale i na innych kontynentach, jest stosunkowo nowa, wprowadzono ją bowiem dopiero w roku 1984.

Pierwsze ślady zainteresowania firmy motoryzacją pojawiły się już w latach czterdziestych, wtedy bowiem opracowano prototypy samochodów. Wersje produkcyjne długo nie mogły jednak zjechać z taśm i moment ten nastąpił dopiero na przełomie lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych dwudziestego wieku. Zainteresowanie zdobył zwłaszcza model Carol z 1962 roku, choć to nie jego produkcję można uznać za moment przełomowy w historii firmy.

Miano to należy się przede wszystkim nabyciu przez firmę praw do produkcji tak zwanych silników Wankla, dla których charakterystyczne były trójkątne tłoki obrotowe. To właśnie silniki przesądziły o tym, że Mazda mogła konkurować z producentami samochodów poza Japonią i sprawiły, że firma zaczęła poważnie myśleć o ekspansji w kierunku nie tylko Stanów Zjednoczonych i Kanady, ale również Europy. Od 2008 roku filia firmy znajduje się również w Polsce.

Nasze lokalizacje

Bydgoszcz

85-739 Bydgoszcz
Fordońska 157

Blisko z miast: Nakło nad Notecią, Brzoza, Solec Kujawski, Koronowo

Mamlicz koło Barcina

88-190 Barcin
Mamlicz 145

Blisko z miast: Pakość, Żnin, Mogilno, Strzelno, Inowrocław, Bydgoszcz, Toruń, Łabiszyn, Szubin

Czewujewo koło Żnina

88-420 Czewujewo
Czewujewo 20

Blisko z miast: Żnin, Rogowo, Damasławek, Gniezno
Kapral-Car logo
Skup aut
Autokasacja
Sprzedaż części używanych
Sprzedaż aut
Promocja bezpieczeństwa
Ekologia
COPYRIGHTS KAPRAL-CAR WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE 2020
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram