Posiadamy części samochodowe do marki Land Rover.

Uwaga! Nie wszystkie części mamy wystawione na Allegro. Jeśli szukasz części, której nie ma na naszym Allegro zadzwoń do nas!

Sprzedaż telefoniczna

 793 031 115

Działamy w województwie Kujawsko-pomorskim. Dokładnie – w Barcinie (Mamlicz 145) i Bydgoszczy (ul. Fordońska 157). Blisko do nas jest z takich miejscowości jak: Toruń, Inowrocław, Gniezno, Pakość, Żnin, Łabiszyn, Strzelno, Nakło Szubin, Mogilno, Gniewkowo, Solec Kujawski.

Realizujemy również sprzedaż wysyłkowo.


Ostatnio dodane do demontażu samochody marki Land Rover

No items found

Kilka słów o marce Land Rover

Land RoverBrytyjczycy nie bez dumy mówią o tym, że gdyby nie ich wkład w motoryzację, ta długo jeszcze nie charakteryzowałaby się dzisiejszym bardzo wysokim poziomem. Nie można się z tym nie zgodzić, choć bowiem dziś kondycja brytyjskich marek nie jest na ogół godna pozazdroszczenia, nadal mają one spory wpływ na wygląd i możliwości samochodów osobowych, w tym zwłaszcza tych, które reprezentują tak zwaną klasę Premium.

Znakomitym przykładem może być marka Land Rover specjalizująca się przede wszystkim w produkcji samochodów terenowych i tak zwanych aut uterenowionych, dla których typowy jest ich luksusowy charakter.

O początkach firmy można mówić cofając się do roku 1984. To właśnie wtedy Maurice Wilks opracował pierwszy model własnego samochodu terenowego, choć nie ukrywano, że technologia jest zaczerpnięta z popularnych amerykańskich Jeepów. Oficjalnym producentem pojazdu była firma Rover, a jego oryginalność i niezawodność przyczyniła się do tego, że model wzbudził zainteresowanie brytyjskiej armii.

Zainteresowanie wojska oznaczało spory zastrzyk finansowy i przyczyniło się do tego, że projekt mógł być rozwijany. Z czasem Land Rover stał się osobną marką, a kolejne samochody były zdecydowanie bardziej luksusowe niż pierwszy model. Land Rover zawsze potrzebował pewnego wsparcia z zewnątrz. Przez lata oferowała je niemiecka marka BMW i amerykański Ford, dziś zaś firma znajduje się wśród tych, które zostały przejęte przez indyjski koncern samochodowy Tata, posiadający również w swoim portfelu markę Jaguar.