Posiadamy części samochodowe do marki Lancia.

Sprzedaż telefoniczna

 501 179 834

Sprzedaż internetowa

Nasze Allegro – kategoria Lancia

Działamy w województwie Kujawsko-pomorskim. Dokładnie – w Barcinie (Mamlicz 145) i Bydgoszczy (ul. Fordońska 157). Blisko do nas jest z takich miejscowości jak: Toruń, Inowrocław, Gniezno, Pakość, Żnin, Łabiszyn, Strzelno, Nakło, Szubin, Mogilno, Gniewkowo, Solec Kujawski.

Realizujemy również sprzedaż wysyłkowo.


Ostatnio dodane do demontażu samochody marki Lancia

Rok produkcji: 2000
Dodane: 19 października 2016

Kilka słów o marce Lancia

Lancia logoPróba zgłębienia historii firmy Lancia wymaga od nas przeniesienia się w dość odległą przeszłość, firma „Lancia & Cie” powstała bowiem w listopadzie 1906 roku, a więc w okresie, w którym motoryzacja stawiała swoje pierwsze kroki i nikt nie miał wcale pewności, czy samochody rzeczywiście będą w stanie zrewolucjonizować rynek. Nowy podmiot radził sobie jednak naprawdę dobrze, o czym może świadczyć już choćby to, że rok później w sprzedaży pojawił się pierwszy model seryjny – Lancia Alfa.

Aż do roku 1930 stosowano zasadę, zgodnie z którą kolejne modele były oznaczane literami greckiego alfabetu, o tym zaś, że firma stawiała na kreatywne podejście do nazewnictwa może świadczyć i to, że wiele późniejszych modeli nosiło kobiece imiona. Innowacyjność nie ograniczała się jednak do wymyślania wpadających w ucho nazw, czego dobrym przykładem może być Lancia Lambda produkowana od 1922. Samochód ten nie jest wzmiankowany przypadkowo, był bowiem pierwszym pojazdem na świecie charakteryzującym się nadwoziem samonośnym i niezależnym zawieszeniem przednich kół.

Po drugiej wojnie światowej Lancia zaczęła angażować się w produkcję samochodów wyścigowych (z epizodem w najbardziej renomowanych wyścigach Formuły 1), na rynku pojawiły się przy tym również ciężarówki, autobusy i pojazdy wojskowe sygnowane tą marką, choć pojazdy użytkowe nigdy nie zdominowały firmowej produkcji. Już od 1969 roku firma Lancia jest częścią koncernu Fiat, nadal jednak wypuszcza kolejne modele pod własnym szyldem. Przejście pod skrzydła fiata oznaczało zresztą w jej przypadku zwiększenie produkcji.