Marcin Wicik Poleca

Kickster Poleca

Dbamy
o środowisko
Firma odpowiedzialna
społecznie
Promujemy
bezpieczeństwo

Dacia

Używane części do aut marki Dacia - Bydgoszcz, Toruń, Inowrocław, Gniezno, Barcin

Posiadamy części samochodowe do marki Dacia.

Sprzedaż telefoniczna

 501 179 834

Sprzedaż internetowa

Części samochodowe Dacia - sklep internetowy

Nasze Allegro - kategoria Dacia

Działamy w województwie Kujawsko-pomorskim. Dokładnie - w Barcinie (Mamlicz 145) i Bydgoszczy (ul. Fordońska 157). Blisko do nas jest z takich miejscowości jak: Toruń, Inowrocław, Gniezno, Pakość, Żnin, Łabiszyn, Strzelno, Nakło Szubin, Mogilno, Gniewkowo, Solec Kujawski.

Realizujemy również sprzedaż wysyłkowo.


Ostatnio dodane do demontażu samochody marki Dacia

No items found

Kilka słów o marce Dacia

Dacia logoByć może historia Dacii nie jest tak bogata i imponująca, jak losy takich potentatów na rynku motoryzacyjnym, jak choćby Volkswagen i Fiat, nie można jednak zaprzeczyć, że nam Polakom trudno jest spoglądać w kierunku rumuńskiego producenta samochodów osobowych i dostawczych bez zazdrości. Podczas gdy my żyjemy przeszłością wspominając o „polskich markach”, rumuńskie samochody podbijają Europę, a wspópraca z Renault wcale nie oznacza utraty tożsamości i podporządkowania się francuskiej firmie.

Budowa fabryki obecnej Dacii zakończyła się w roku 1966, początkowo Rumuni myśleli przy tym o stworzeniu własnego modelu nazwanego Mioveni. Szybko jednak plany autonomicznego rozwoju zostały zarzucone i już w roku 1968 zapadła decyzja o zawiązaniu współpracy z Renault. W tym samym roku ruszyła prodikcja seryjna, a samochody od samego początku bazowały na osiągnięciach Renault poprzez licencję i wykorzystywane technologie. Pierwszy pojazd marki Dacia był licencyjną wersją Renault 8, sprzedawał się przy tym na tyle dobrze, że jego produkcja trwała nawet, gdy fabryki zaczęły opuszczać kolejne samochody.

Współpraca z Renault została zakończona w roku 1976, do roku 1991 produkowano przy tym oryginalną Dacię 500 Lastun – niewielką i niedrogą, choć zawsze ocenianą przez nabywców dość nisko. W 1999 powrócono więc do koncepcji współpracy z Renault z powodzeniem kontynuowanej również obecnie. Współpraca przyczyniła się nie tylko do podniesienia jakości kolejnych modeli, ale i do wprowadzenia ich na rynki europejskie.

Nasze lokalizacje

Bydgoszcz

85-739 Bydgoszcz
Fordońska 157

Blisko z miast: Nakło nad Notecią, Brzoza, Solec Kujawski, Koronowo

Mamlicz koło Barcina

88-190 Barcin
Mamlicz 145

Blisko z miast: Pakość, Żnin, Mogilno, Strzelno, Inowrocław, Bydgoszcz, Toruń, Łabiszyn, Szubin

Czewujewo koło Żnina

88-420 Czewujewo
Czewujewo 20

Blisko z miast: Żnin, Rogowo, Damasławek, Gniezno
Kapral-Car logo
Skup aut
Autokasacja
Sprzedaż części używanych
Sprzedaż aut
Promocja bezpieczeństwa
Ekologia
COPYRIGHTS KAPRAL-CAR WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE 2020
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram