Posiadamy części samochodowe do marki Audi.

Sprzedaż telefoniczna

 889 999 784

Sprzedaż internetowa

Nasze Allegro – kategoria Audi

Działamy w województwie Kujawsko-pomorskim. Dokładnie – w Barcinie (Mamlicz 145) i Bydgoszczy (ul. Fordońska 157). Blisko do nas jest z takich miejscowości jak: Toruń, Inowrocław, Gniezno, Pakość, Żnin, Łabiszyn, Strzelno, Nakło Szubin, Mogilno, Gniewkowo, Solec Kujawski.

Realizujemy również sprzedaż wysyłkowo.


Ostatnio dodane do demontażu samochody marki Audi

No items found

Kilka słów o marce Audi

Audi logoLogotyp charakterystyczny dla firmy Audi jest znany na całym niemal świecie, nie każdy jednak wie, że cztery przeplatające się pierścienie symbolizują cztery firmy produkujące samochody. Logo ściśle wiąże się z historią koncernu, nawiązuje bowiem do połączenia firm Horch, DKW, Wanderer oraz Ausi, do którego doszło w roku 1932. Historia marki jest zresztą jeszcze dłuższa i wiąże się przede wszystkim z osobą Augusta Horcha, który w roku 1899 i 1909 odpowiadał za założenie dwóch koncernów – firm Horch i Audi.

Pierwsza firma powstała w Kolonii, ona też wypuściła na rynek pierwszy pojazd. Szybko okazało się jednak, że, choć Horch był wizjonerem i potrafił znakomicie odgadywać gusta swoich klientów, nie miał szans na uporanie się z ciężarem finansowym wiążącym się z prowadzeniem przedsiębiorstwa. Druga z firm Horcha – znana do dziś firma Audi – powstała zresztą przynajmniej po części dlatego, że jej założyciel nie potrafił zaakceptować kierunku rozwoju swojego pierwszego przedsiębiorstwa. Augustowi marzyły się przede wszystkim modele sportowe i nie wahał się zacząć wszystkiego od początku nawet pomimo tego, że sąd zakazał mu firmowania kolejnego projektu nazwą Horch.

Audi szybko okazało się przedsiębiorstwem zyskownym, rozpoznawanym zwłaszcza wśród miłośników wyścigów sportowych. To właśnie samochód Audi był też pierwszym niemieckim modelem z kierownicą po lewej stronie. Dziś siedziba firmy mieści się w bawarskim Ingolstadt, a jej właścicielem jest koncern Volkswagen AG. Firma nadal jest też aktywna w świecie sportu, co nawiązuje do dążeń jej założyciela.