Posiadamy części samochodowe do marki Alfa Romeo.

Sprzedaż telefoniczna

 501 179 834

Działamy w województwie Kujawsko-pomorskim. Dokładnie – w Barcinie (Mamlicz 145) i Bydgoszczy (ul. Fordońska 157). Blisko do nas jest z takich miejscowości jak: Toruń, Inowrocław, Gniezno, Pakość, Żnin, Łabiszyn, Strzelno, Nakło, Szubin, Mogilno, Gniewkowo, Solec Kujawski.

Realizujemy również sprzedaż wysyłkowo.


Ostatnio dodane do demontażu samochody marki Alfa Romeo

Rok produkcji: 2001
Dodane: 14 września 2016

Kilka słów o marce Alfa Romeo

Alfa Romeo logoChoć już od 1986 roku marka Alfa Romeo należy do grupy Fiat, jej entuzjaści nadal nie zapominają, że historia tego producenta luksusowych aut osobowych, samochodów dostawczych i pojazdów sportowych jest znacznie dłuższa.
Wszystko zaczęło się w roku 1906 z inicjatywy jednego z pionierów motoryzacji – Alexandre Darracq.

To właśnie on zdecydował, że w miejscowości Portello zlokalizowanej w pobliżu Mediolanu powstaje firma sprzedająca samochody. Darracq nie był jednak osobą, która byłaby usatysfakcjonowana sprzedażą cudzych modeli, dla nikogo zaskoczeniem nie powinno być więc to, że już trzy lata później ruszył montaż aut pod szyldem Darracq będących konkurencją dla rozwiązań oferowanych przez innych producentów. Niestety, ambitne plany nie mogły być realizowane w wymiarze zakładanym przez właściciela, firma szybko zaczęła bowiem borykać się z problemami finansowymi.

Z pomocą przyszli przedsiębiorcy z Lombardii, którzy zdecydowali się na wykupienie jego działalności przemianowanej zresztą szybko na Alfa. Drugi człon jazdy pojawił się już po Wielkiej Wojnie. W 1918 zakończył się okres, w którym zakład musiał produkować na potrzeby wojska, a jego szefem został inżynier Nicola Romeo. Przez długi okres jednym ze znaków rozpoznawczych kolejnych modeli były silniki w układzie boxer. Zrezygnowano z nich dopiero w latach osiemdziesiątych, gdy firma została przejęta przez koncern Fiat, o zmianie zdecydowało przy tym nie niezadowolenie odbiorców, ale potrzeba poszukiwania oszczędności. Do dziś w wielu kręgach Alfa Romeo to synonim aut najwyższej klasy.