Dbamy o środowisko
Promujemy
bezpieczeństwo
Firma odpowiedzialna
społecznie
Dbamy
o środowisko
Firma odpowiedzialna
społecznie
Promujemy
bezpieczeństwo

Obowiązek noszenia odblasków poza terenem zabudowanym dla pieszych

31 sierpnia 2014 roku w życie weszła ustawa regulująca noszenie odblasków przez pieszych poza terenem zabudowanym. Od tej pory po zmierzchu pieszy ma obowiązek nosić na sobie elementy odblaskowe. Jakie elementy? Tego ustawa nie reguluje. Jednak powinny być one widoczne.

Dobrze gdy prawo tworzone jest na podstawie zdrowego rozsądku. Jak i w tym przypadku takowy nakazuje by mieć dobrze widoczne elementy odblaskowe. Pieszy bez odblasków widoczny jest dla kierowcy dopiero z 20-30 metrów - to zaledwie 1 sekunda drogi przy prędkości 90km/h! Układ hamulcowy oraz czas reakcji kierowcy może spowodować, że nie uda się zrobić manewru wymijającego.

Pieszy z odblaskami widoczny jest już ze 150m co daje czas kierowcy na wykonanie bezpiecznego manewru wymijania.

opaska odblaskowa

Najtańsze opaski odblaskowe to koszt zaledwie 2-3 zł i można je kupić w niemal każdym supermarkecie. To dość niska cena za bezpieczeństwo. Warto mieć co najmniej 2 sztuki na sobie (umieszczone na kończynach podczas marszu jedna sztuka nie zawsze jest widoczna). Koszt mandatu to od 20 do 500zł, czyli znacznie więcej niż kilka złotych za opaski. Najlepszym rozwiązaniem jest niewiele droższa kamizelka, w której mamy pewność, że jesteśmy dobrze widoczni.

kamizelka odblaskowa kamizelka odblaskowa

Trzeba pamiętać, że kierowcy nie widzą pieszych tak jak pieszy samochód czy innego pieszego. Kierowcy często są oślepiani przez samochody z naprzeciwka.

Promujmy odblaski wśród rodziny i przyjaciół.

Firma Kapral-Car na co dzień stara się uświadamiać kierowców i pieszych dlatego organizujemy spotkania i rozdajemy darmowe odblaski. Jeśli chcesz taki dostać przyjdź do naszej siedziby.

Pamiętaj: niewiele potrzeba by być widocznym na drodze i zadbać o swoje życie i zdrowie.

Kapral-Car i odblaski Kapral-Car i prawo związane z odblaskami

W odpowiedzi na wejście w życie ustawy nakazującej obowiązkowe noszenie elementów odblaskowych pragniemy przyczynić się do bezpieczeństwa osób poruszających się poza nieoświetlonym terenem zabudowanym. Jako firmie złomującej pojazdy nie obce są obrazy takie jak zgnieciona karoseria, powybijane szyby, a nawet krew na tapicerce. Nauczeni doświadczeniem chcemy zmniejszyć liczbę tragicznych wypadków z udziałem pieszych czy rowerzystów rozdając odblaski. Naszą akcję nagłaśnia Radio Eska Bydgoszcz oraz Radio Żnin FM.

-> Sprawdź nasz skup aut

akcja bezpieczna droga - spotkanie w szkole akcja bezpieczna droga - spotkanie w szkole

Odwiedzamy również, a może przede wszystkim, szkoły gdzie uświadamiamy dzieci i młodzież jak można bezpiecznie poruszać się w przy drodze. Podczas spotkań towarzyszy nam policja i pomaga w wykładach. Oto kilka zdjęć z naszych spotkań:

akcja bezpieczna droga - spotkanie w szkole akcja bezpieczna droga - spotkanie w szkole akcja bezpieczna droga - spotkanie w szkoleakcja bezpieczna droga - spotkanie w szkole akcja bezpieczna droga - spotkanie w szkole akcja bezpieczna droga - spotkanie w szkoleakcja bezpieczna droga - spotkanie w szkole akcja bezpieczna droga - spotkanie w szkole akcja bezpieczna droga - spotkanie w szkoleakcja bezpieczna droga - spotkanie w szkole akcja bezpieczna droga - spotkanie w szkole akcja bezpieczna droga - spotkanie w szkoleakcja bezpieczna droga - spotkanie w szkole akcja bezpieczna droga - spotkanie w szkole akcja bezpieczna droga - spotkanie w szkoleakcja bezpieczna droga - spotkanie w szkole akcja bezpieczna droga - spotkanie w szkole akcja bezpieczna droga - spotkanie w szkoleakcja bezpieczna droga - spotkanie w szkole akcja bezpieczna droga - spotkanie w szkole akcja bezpieczna droga - spotkanie w szkoleakcja bezpieczna droga - spotkanie w szkole akcja bezpieczna droga - spotkanie w szkole akcja bezpieczna droga - spotkanie w szkole

Również Telewizja Lokalna Barcin wsparła naszą akcję :

Poczytaj o pozostałych naszych akcjach:

Hej!!

Nie chcesz inwestować w swoje auto?

Odkupimy je od Ciebie!

skup i kasacja aut Kapral-Car

Nasza lokalizacja

Mamlicz koło Barcina

88-190 Barcin
Mamlicz 145

Blisko z miast: Pakość, Żnin, Mogilno, Strzelno, Inowrocław, Bydgoszcz, Toruń, Łabiszyn, Szubin, Gniezno, Nakło nad Notecią, Solec Kujawski

Odległości od miast

Bydgoszcz

28min.

Toruń

59min.

Inowrocław

22min.

Gniezno

48min.

Poznań

1h 21min.

Nakło nad Notecią

43min.

Żnin

22min.
mapa lokalizacji kapral-car - blisko bydgoszcz, toruń, poznań, gniezno
Kapral-Car logo
Skup aut
Autokasacja
Sprzedaż części używanych
Sprzedaż aut
Promocja bezpieczeństwa
Ekologia
COPYRIGHTS KAPRAL-CAR WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE 2023
Projekt, wykonanie i marketing:
Strony Internetowe netWing.pl