ufoludek pod bydgoszczą
"UFO" pod Bydgoszczą? Znamy wyjaśnienie :-)
Szczegóły
statek kosmiczny ufo pod bydgoszczą
Dbamy o środowisko
Promujemy
bezpieczeństwo
Firma odpowiedzialna
społecznie
Dbamy
o środowisko
Firma odpowiedzialna
społecznie
Promujemy
bezpieczeństwo

Obecna sytuacja w branży recyklingu - dlaczego niektóre Stacje Demontażu przestały płacić za zbierane auta do kasacji?

Na wstępie chcemy uspokoić, że Kapral-Car jako jedna z nielicznych Stacji Demontażu Pojazdów ciągle płaci za odbierane auta do złomowania!

Każdy kto wcześniej przekazywał auto do renomowanej Stacji Demontażu Pojazdów otrzymywał pieniądze nawet za auto w starszym roczniku bądź bardzo zniszczone. Obecnie ta sytuacja zmieniła się diametralnie i Auto–Kasacje płacą do 100zł lub tylko w zamian za wystawienie zaświadczenia o demontażu pojazdu.

Dlaczego nastąpiły tak radykalne zmiany w środowisku stacji prowadzących recykling?

Wpływ na to mają dwie przyczyny, które nie zapowiadają zmian na lepsze:

  1. Z dniem 1 stycznia 2016 r. nastąpiła zmiana stanu prawnego w zakresie opłaty recyklingowej – opłata ta w wysokości 500zł została zniesiona (opłata trafiała do Stacji Demontażu Pojazdów).
  2. Napływ taniej stali z Chin, a także niskie ceny surowców zmniejszyły zapotrzebowanie na złom i doprowadziły do obniżki cen.

Wyjaśniamy na czym polegają te zmiany odnosząc się do punktu 1.

Opłata recyklingowa w wysokości 500zł była uiszczana w związku z samym faktem wprowadzenia pojazdu na teren kraju. Wówczas ta opłata była przekazywana dla Stacji Demontażu Pojazdów, której przekazaliśmy swój samochód do recyklingu. Każda auto-kasacja otrzymując 500zł dopłaty od państwa za auto mogła wówczas oferować większe stawki za złomowane pojazdy. Dziś sytuacja się zmieniła opłata ta została zniesiona, więc poskutkowało to tym, że auto kasacje płacą za auto do 100zł.

Porównajmy sytuację gdy opłata recyklingowa (dopłata do złomowanego pojazdu) obowiązywała oraz obecną sytuację bez tej dopłaty:

Dla przykładu weźmy auto marki Ford Escort 1995r.

a) Stawka oferowana przez auto-kasację gdy obowiązywała opłata recyklingowa – można było uzyskać kwotę do 500zł

b) Stawka oferowana przez auto-kasację po zniesieniu opłaty recyklingowej – wynosi do 100zł

c) Przy aktualnych cenach złomu i związanymi zmianami w ustawie o zniesieniu opłaty recyklingowej większość kasacji przyjmuje auta tylko na podstawie wydania zaświadczenia o demontażu a właściciel nie otrzymuje żadnej kwoty za swoje auto.

Przybliżając punkt 2.

Branża zajmująca się złomem w Polsce przeżywa trudny okres. W roku 2011 nastąpiło załamanie ceny złomu , a tendencja spadkowa utrzymuje się do dziś I niestety zmierza w kierunku cen z roku 2009.

Obecnie firmy zajmujące się złomem nie są w stanie określić czy w kontekscie kilku czy też kilkunastu miesięcy ceny złomu w Polsce wzrosną. W sytuacji gdy od 2-3 lat generowane są spadki, niektóre podmioty mogą ogłosić upadłość. Reasumując, wszystko zmierza w kierunku gdzie mniejsze przedsiębiorstwa zamkną swoją działalność a w branży zostaną tylko największe i najlepiej działające firmy.

Tak wielkie zmiany w prawie i ceny złomu spowodowały iż ceny za skupowane pojazdy spadają, a większość kasacji nie jest w stanie płacić za auta. Auto-Kasacja Kapral-Car z Mamlicza nadal oferuje możliwie najwyższe I konkurencyjne ceny na rynku.

Hej!!

Nie chcesz inwestować w swoje auto?

Odkupimy je od Ciebie!

skup i kasacja aut Kapral-Car

Nasza lokalizacja

Mamlicz koło Barcina

88-190 Barcin
Mamlicz 145

Blisko z miast: Pakość, Żnin, Mogilno, Strzelno, Inowrocław, Bydgoszcz, Toruń, Łabiszyn, Szubin, Gniezno, Nakło nad Notecią, Solec Kujawski

Odległości od miast

Bydgoszcz

28min.

Toruń

59min.

Inowrocław

22min.

Gniezno

48min.

Poznań

1h 21min.

Nakło nad Notecią

43min.

Żnin

22min.
mapa lokalizacji kapral-car - blisko bydgoszcz, toruń, poznań, gniezno
Kapral-Car logo
Skup aut
Autokasacja
Sprzedaż części używanych
Sprzedaż aut
Promocja bezpieczeństwa
Ekologia
COPYRIGHTS KAPRAL-CAR WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE 2023
Projekt, wykonanie i marketing:
Strony Internetowe netWing.pl