Skup aut
Zadzwoń!
Dbamy
o środowisko
Firma odpowiedzialna
społecznie
Promujemy
bezpieczeństwo

25.04.2019 ZABLOKOWANA AUTOSTRADA A1 - WYPADEK AUTOBUSU

25 kwietnia, 2019

25.04.2019 ZABLOKOWANA AUTOSTRADA A1 - WYPADEK AUTOBUSU
Na Autostradzie A1 w okolicy MOP  Kałęczynek 178km w kierunku Gdańska doszło do wypadku, w którym to autobus unikając kolizji z autem osobowym podczas manewru omijania stracił przyczepność co spowodowało przewrócenie się pojazdu, w którym podróżowało blisko 30 osób. Na miejscu trwa akcja ratunkowa. Strażacy podjęli czynności wydostania rannych z autobusu, których przejmą ratownicy medyczni.

Droga zablokowana jest od godzin porannych, ruch zostanie wznowiony po tym jak strażacy postawią i odholują autokar. Policja wraz z inspekcją transportu drogowego wyjaśniają okoliczności zdarzenia i  sprawdzają stan techniczny pojazdu.

Spokojnie to tylko scenariusz ćwiczeń pt. Bezpieczna droga z Kapral-Car - Autostrada 2019. Jak już wiadomo Auto kasacja Kapral-Car z Mamlicza wspiera działania Straży pożarnej już po raz 3. W siedzibie naszej firmy odbywają się "Szkolenia Wojewódzkie Straży Pożarnej", na które przekazujemy każdorazowo blisko 40 aut - tym razem poszliśmy o krok dalej. W trakcie współpracy Stacji Demontażu Pojazdów z Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu zrodził się pewien pomysł, który podsunęliśmy Rzecznikowi Prasowemu PSP , "a może byśmy autobus obalili i zrobili pozorację wypadku z udziałem poszkodowanych?". Pomysł jak najbardziej został przyjęty jako ciekawe ćwiczenie więc jako pomysłodawcy zobowiązaliśmy się zaopatrzyć w autobus, który przekazaliśmy do ćwiczeń. W ten sposób możemy odwdzięczyć się za zaufanie jakim darzą nas nasi Klienci przekazując auta do recyklingu.

Tak o to dziś jesteśmy w tym miejscu na Autostradzie A1, którą zablokowaliśmy za co przepraszamy kierowców 🙂 ale to wszystko robimy po to, aby służby ratunkowe mogły przećwiczyć taki scenariusz których miejmy nadzieję aby było jak najmniej.

Nasze lokalizacje

Bydgoszcz

85-739 Bydgoszcz
Fordońska 157

Blisko z miast: Nakło nad Notecią, Brzoza, Solec Kujawski, Koronowo

Mamlicz koło Barcina

88-190 Barcin
Mamlicz 145

Blisko z miast: Pakość, Żnin, Mogilno, Strzelno, Inowrocław, Bydgoszcz, Toruń, Łabiszyn, Szubin

Czewujewo koło Żnina

88-420 Czewujewo
Czewujewo 20

Blisko z miast: Żnin, Rogowo, Damasławek, Gniezno
Kapral-Car logo
Skup aut
Autokasacja
Sprzedaż części używanych
Sprzedaż aut
Promocja bezpieczeństwa
Ekologia
COPYRIGHTS KAPRAL-CAR WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE 2020
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram