ufoludek pod bydgoszczą
"UFO" pod Bydgoszczą? Znamy wyjaśnienie :-)
Szczegóły
statek kosmiczny ufo pod bydgoszczą
Dbamy o środowisko
Promujemy
bezpieczeństwo
Firma odpowiedzialna
społecznie
Dbamy
o środowisko
Firma odpowiedzialna
społecznie
Promujemy
bezpieczeństwo

"Widoczni – Bezpieczni w Bydgoszczy" w Myślęcinku

"Widoczni – Bezpieczni w Bydgoszczy", czyli dalszy ciąg projektu, który ma na celu poprawienie bezpieczeństwa na polskich drogach. 29 sierpnia ponownie spotkaliśmy się w Myślęcinku gdzie wraz z ZDMiKP Bydgoszcz, Nieformalną Grupą Sławek i Przyjaciele, KMP w Bydgoszczy, Służbą Maltańską, Strażą Miejską. Zaprezentowaliśmy jak powinno wyglądać zabezpieczenie miejsca wypadku i udzielenie poszkodowanym pierwszej pomocy przedmedycznej.

Na wstępie Straż Miejska zaprezentowała umiejętności swoich pupili, które zostały wyszkolone aby w razie potrzeby obezwładnić napastnika, pies przeskakujący nad autem zrobił wielkie wrażenie na publiczności.

https://www.youtube.com/watch?v=Og6ThdCowZA

Widoczni Bezpieczni w Myślęcinku Widoczni Bezpieczni w Myślęcinku Widoczni Bezpieczni w Myślęcinku

Gdy Straż Miejska z Bydgoszczy zakończyła swój pokaz nadszedł czas zademonstrowania akcji ratowniczej. Scenariusz wyglądał następująco:

Do zdarzenia doszło na śliskiej nawierzchni gdy pieszy poruszał się bez odblasku, a kierowca pojazdu nie dostrzegł go w porę i potrącił, następnie wpadł w poślizg i uderzył w drzewo.

Widoczni Bezpieczni w Myślęcinku Widoczni Bezpieczni w Myślęcinku Widoczni Bezpieczni w Myślęcinku

W symulacji zaprezentowano prawidłowe zachowanie - nadjeżdżający pojazd zatrzymał się, kierowca powiadomił służby ratunkowe a pasażerowie jednocześnie zabezpieczali miejsce wypadku. W pierwszej kolejności świadkowie zabezpieczyli siebie zakładając kamizelki odblaskowe oraz ustawili trójkąt ostrzegawczy dla innych kierowców - tym samym informując o zachowaniu ostrożności. Następnie pasażerowie rozpoczęli od sprawdzenia stanu kierowcy.

Okazało się, że jest przytomny ale podczas zderzenia nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa co spowodowało jego przemieszczenie się na fotel pasażera w skutek czego jego kończyny dolne zostały zablokowane przez uszkodzone auto. Jeden z świadków utrzymywał kontakt z poszkodowanym kierowcą, gdy dwoje następnych przystąpiło do reanimacji pieszego. Prawidłowa reanimacja to 30 uciśnięć klatki piersiowej i 2 wdechy.

Po chwili jako pierwszy na miejscu pojawił się ratownik medyczny na jednośladzie, następnie pojawiła się karetka ratownicza Służby Maltańskiej. W trakcie udzielania pierwszej pomocy przybyła na miejsce Straż Pożarna oraz Policja. Funkcjonariusze Policji zabezpieczyli teren odgradzając "gapiów" tak aby Straż Pożarna szybko i bezpiecznie za pomocą sprzętu hydraulicznego mogła wydostać kierowcę. Po zakończonej symulacji strażacy mogli poćwiczyć na aucie.

Tego typu pokazy mają na celu wpojenie wszystkim w świadomość jak powinniśmy się zachować w takich sytuacjach.

Widoczni Bezpieczni w Myślęcinku

W trakcjie akcji Sławek Piotrowski założyciel grupy "Sławek i przyjaciele" za pomocą "Magicznej Tuby" demonstrował i uświadamiał jak ważne jest posiadanie elementu odblaskowego ci którzy nie mieli takiego gadżetu mogli go uzyskać który w ramach akcji można było nabyć na stoisku ZDMiKP Bydgoszcz. Policja również pokazywała najmłodszym jak wygląda pobieranie odcisków czyli jak wygląda Daktyloskopia.

Wszyscy partnerzy biorą udział w projekcie który otrzymał dofinansowanie „Widoczni – Bezpieczni w Bydgoszczy” z Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem bezpieczniej”. Wysokość dofinansowania wynosi 100 tys. zł

Zapraszamy do naszego Skupu aut w Bydgoszczy.

Hej!!

Nie chcesz inwestować w swoje auto?

Odkupimy je od Ciebie!

skup i kasacja aut Kapral-Car

Nasza lokalizacja

Mamlicz koło Barcina

88-190 Barcin
Mamlicz 145

Blisko z miast: Pakość, Żnin, Mogilno, Strzelno, Inowrocław, Bydgoszcz, Toruń, Łabiszyn, Szubin, Gniezno, Nakło nad Notecią, Solec Kujawski

Odległości od miast

Bydgoszcz

28min.

Toruń

59min.

Inowrocław

22min.

Gniezno

48min.

Poznań

1h 21min.

Nakło nad Notecią

43min.

Żnin

22min.
mapa lokalizacji kapral-car - blisko bydgoszcz, toruń, poznań, gniezno
Kapral-Car logo
Skup aut
Autokasacja
Sprzedaż części używanych
Sprzedaż aut
Promocja bezpieczeństwa
Ekologia
COPYRIGHTS KAPRAL-CAR WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE 2023
Projekt, wykonanie i marketing:
Strony Internetowe netWing.pl