ufoludek pod bydgoszczą
"UFO" pod Bydgoszczą? Znamy wyjaśnienie :-)
Szczegóły
statek kosmiczny ufo pod bydgoszczą
Dbamy o środowisko
Promujemy
bezpieczeństwo
Firma odpowiedzialna
społecznie
Dbamy
o środowisko
Firma odpowiedzialna
społecznie
Promujemy
bezpieczeństwo

Szkolenia strażackie w siedzibie Kapral-Car

W dniach 13-16 października zorganizowane zostały warsztaty doskonalące z zakresu ratownictwa technicznego i medycznego podczas wypadków w komunikacji drogowej dla Powiatowych Koordynatorów Ratownictwa Medycznego i Liderów Ratownictwa Technicznego w jednostkach ratowniczo-gaśniczych z woj. kujawsko-pomorskiego. Organizatorem warsztatów jest Komenda Wojewódzka PSP w Toruniu, a Auto-Kasacja Kapral-Car okazała się partnerem strategicznym.

Udostępniliśmy strażakom teren i zapewniliśmy ponad 40 aut osobowych i 8 busów do pocięcia w ramach ćwiczeń. Warsztaty na tak dużą skalę zostały zorganizowane po raz pierwszy na terenie naszego województwa. Jesteśmy dumnie, że jako P.U.H. Kapral-Car mogliśmy w ten sposób promować gminę Barcin.

Pomysł współpracy narodził się podczas wspólnej akcji na planie filmowym w Mamliczu. W niedługim czasie naszą firmę odwiedzili przedstawiciele KW Państwowej Straży Pożarnej z Torunia. Podczas wstępnego spotkania ustaliliśmy szczegóły warsztatów. Niespełna pięć miesięcy później spotkaliśmy się podczas szkoleń.

W trakcie warsztatów zostały poruszone istotne zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego między innymi:

  • Idea ratownictwa technicznego
  • Geneza zdarzeń
  • Organizacja oraz etapy akcji ratowniczej
  • Aspekty prowadzenia działań podczas zdarzeń komunikacyjnych, a bezpieczeństwo ratowników
  • Postępowanie z rannym na miejscu zdarzenia
  • Organizacja miejsca zdarzenia
  • Organizacja oraz etapy akcji ratowniczej na drogach

Warsztaty miały charakter teoretyczny oraz praktyczny, brało w nich udział ponad 60 strażaków PSP z całego województwa kujawsko-pomorskiego. Jesteśmy świadomi zagrożeń czyhających na uczestników ruchu na naszych, polskich drogach dlatego wspieramy inicjatywy, które mogą przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Dlatego poza wspomnianymi warsztatami jesteśmy również partnerami w rządowym projekcie "Widoczni-Bezpieczni" na terenie miasta Bydgoszcz oraz wzięliśmy aktywny udział w kampani społecznej organizowanej przez Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy, która ma na celu przestrzeganie przed brawurową jazdą jak i w stanie po spożyciu alkoholu. Do tej akcji dołączył miedzy innymi Włodzimierz Ziętarski (dziennikarz motoryzacyjny), zwycięzca Rajdu Dakar Rafał Sonik, kpt. Arkadiusz Piętak przedstawiciel KW PSP w Toruniu. W ramach akcji został nakręcony film na terenie P.H.U. Kapral-Car w Mamliczu, który wkrótce będzie miał swoją premierę.

Hej!!

Nie chcesz inwestować w swoje auto?

Odkupimy je od Ciebie!

skup i kasacja aut Kapral-Car

Nasza lokalizacja

Mamlicz koło Barcina

88-190 Barcin
Mamlicz 145

Blisko z miast: Pakość, Żnin, Mogilno, Strzelno, Inowrocław, Bydgoszcz, Toruń, Łabiszyn, Szubin, Gniezno, Nakło nad Notecią, Solec Kujawski

Odległości od miast

Bydgoszcz

28min.

Toruń

59min.

Inowrocław

22min.

Gniezno

48min.

Poznań

1h 21min.

Nakło nad Notecią

43min.

Żnin

22min.
mapa lokalizacji kapral-car - blisko bydgoszcz, toruń, poznań, gniezno
Kapral-Car logo
Skup aut
Autokasacja
Sprzedaż części używanych
Sprzedaż aut
Promocja bezpieczeństwa
Ekologia
COPYRIGHTS KAPRAL-CAR WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE 2023
Projekt, wykonanie i marketing:
Strony Internetowe netWing.pl