Marcin Wicik Poleca

Kickster Poleca

Dbamy
o środowisko
Firma odpowiedzialna
społecznie
Promujemy
bezpieczeństwo

Narzędzia dydaktyczne dla PZM Bydgoszcz

3 lutego, 2016

Działając na rzecz poprawy bezpieczeństwa wzbudziliśmy zainteresowanie Polskiego Związku Motorowego. Spotkaliśmy się z przedstawicielem PZM, który przedstawił nam zarys pewnego projektu, który oczywiście nas zainteresował.

Co to za projekt ? I do czego ma służyć?

Jest to "przyrząd" dydaktyczny, który ma zmienić nawyki kierowców oraz uświadomić ich jak niewłaściwa pozycja za kierownicą przekłada się na czas reakcji. W założeniu miał to być fotel kierowcy, pas bezpieczeństwa, pedały, kierownica – takie uzyskaliśmy informację podczas naszego wspólnego spotkania. Oczywiście zaplecze częsci jakie oferujemy klientom naszej firmy pozwoliło nam trochę wzbogacić projekt.

Wykorzystaliśmy fotel nie tylko obalany i przesuwany lecz podnoszony do góry, kierownicę regulowaną w dwóch płaszczyznach, pas bezpieczeństwa również regulowany a dla bezproblemowego przemieszczania sprzętu koła wraz z widelcami od skutera. Na tym urządzeniu mają być wykonywane kursy doszkalające kierowców - jak prawidłowo ustawić fotel i kierownicę oraz jak nasze ręce powinny być ułożone względem ciała. ,

Również podczas szkolenia instruktorzy będą informować jak prawidłowo powinny być ułożone ręce na kierownicy. A to jest często zły nawyk ponieważ kierowcy zazwyczaj podczas skręcania posługują się tylko jedną ręką co czasem powoduje ograniczoną kontrolę nad pojazdem. Dzięki wspólnym działaniom wiemy, że z czasem takie szkolenia przynoisą efekty a PZM będzie miało większe zaplecze dydaktyczne co pozwoli przeprowadzać szkolenia praktyczne na jeszcze wyższym poziomie.

Nasze lokalizacje

Bydgoszcz

85-739 Bydgoszcz
Fordońska 157

Blisko z miast: Nakło nad Notecią, Brzoza, Solec Kujawski, Koronowo

Mamlicz koło Barcina

88-190 Barcin
Mamlicz 145

Blisko z miast: Pakość, Żnin, Mogilno, Strzelno, Inowrocław, Bydgoszcz, Toruń, Łabiszyn, Szubin

Czewujewo koło Żnina

88-420 Czewujewo
Czewujewo 20

Blisko z miast: Żnin, Rogowo, Damasławek, Gniezno
Kapral-Car logo
Skup aut
Autokasacja
Sprzedaż części używanych
Sprzedaż aut
Promocja bezpieczeństwa
Ekologia
COPYRIGHTS KAPRAL-CAR WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE 2020
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram