ufoludek pod bydgoszczą
"UFO" pod Bydgoszczą? Znamy wyjaśnienie :-)
Szczegóły
statek kosmiczny ufo pod bydgoszczą
Dbamy o środowisko
Promujemy
bezpieczeństwo
Firma odpowiedzialna
społecznie
Dbamy
o środowisko
Firma odpowiedzialna
społecznie
Promujemy
bezpieczeństwo

Kapral-Car w rządowym projekcie

Auto-Kasacja z Mamlicza, która jest liderem w Kujawsko-Pomorskim prowadząc recykling pojazdów i skupując blisko 400 aut miesięcznie dostrzegła pewien problem, który powracał każdego roku w porze jesienno-zimowej,czyli wzrost wypadków drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów.

 

Jako że temat był nam znany od podstaw ruszyliśmy z akcją poprawy bezpieczeństwa, dzięki ustawie która weszła 31 sierpnia 2014r. nakazująca obowiązkowe noszenie odblasków po zmroku, wszystkich bez względu na wiek poza terenem zabudowanym. Już w wrześniu udało nam się wystartować z akcją „Bezpieczna Droga z Kapral-car” na dobry kierunek akcji nakierował nas Sławomir Piotrowski z Nieformalnej Grupy „Sławek i Przyjaciele” Uwiadomił nam jak ważne jest poruszanie tego tematu i poświęcenie czasu aby wyjaśnić wszystkim co daje nam „malutki odblask”. Dzięki mediom, którym również bezpieczeństwo nie jest obojętne akcja nabrała tempa. Odwiedzaliśmy wiele szkół, placówek czy imprez gdzie przeprowadzaliśmy apel często również z udziałem Policji. Podczas spotkań rozdawaliśmy odblaski, których rozdaliśmy kilkanaście tysięcy.

Dzięki współpracy z Sławkiem włączyliśmy się również do akcji „Odblaskowych Autobusów” pierwszy z nich z udziałem Kapral-Car ruszył w Toruniu, kolejny w Bydgoszczy oraz Inowrocławiu każde z miast również chętnie zainteresowało się nad poprawą Bezpieczeństwa swoich mieszkańców.

Kapral-Car w rządowym projekcie Razem Bezpieczniej Kapral-Car w rządowym projekcie Razem Bezpieczniej Kapral-Car w rządowym projekcie Razem BezpieczniejKapral-Car w rządowym projekcie Razem Bezpieczniej Kapral-Car w rządowym projekcie Razem Bezpieczniej Kapral-Car w rządowym projekcie Razem BezpieczniejKapral-Car w rządowym projekcie Razem Bezpieczniej Kapral-Car w rządowym projekcie Razem Bezpieczniej Kapral-Car w rządowym projekcie Razem Bezpieczniej

Zaczęliśmy od małych, akcji ale wkrótce się to zmieniło gdy 31 października 2014 r. dyrektor Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, działając z upoważnienia Prezydenta Miasta, złożył wniosek o dofinansowanie projektu pod nazwą „Widoczni – Bezpieczni w Bydgoszczy” z Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem bezpieczniej”. Wysokość dofinansowania wynosi 100 tys. zł. wielką satysfakcją jest to, że Bydgoski projekt, w którym grupa „Sławek i Przyjaciele” ma niemały udział, oceniony został na bardzo wysokim 7 miejscu.

A stało się to m.in. dzięki olbrzymiej pracy, jaką wykonał przede wszystkim dla Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, który wsłuchiwał się we wszystkie cenne uwagi, zebrał użyteczne informacje w jedną całość i wreszcie, wypełnił wniosek aplikacyjny i otrzymał dofinansowanie.

Kapral-Car w rządowym projekcie Razem Bezpieczniej Kapral-Car w rządowym projekcie Razem Bezpieczniej Kapral-Car w rządowym projekcie Razem BezpieczniejKapral-Car w rządowym projekcie Razem Bezpieczniej Kapral-Car w rządowym projekcie Razem Bezpieczniej Kapral-Car w rządowym projekcie Razem BezpieczniejKapral-Car w rządowym projekcie Razem Bezpieczniej Kapral-Car w rządowym projekcie Razem Bezpieczniej Kapral-Car w rządowym projekcie Razem BezpieczniejKapral-Car w rządowym projekcie Razem Bezpieczniej Kapral-Car w rządowym projekcie Razem Bezpieczniej Kapral-Car w rządowym projekcie Razem BezpieczniejKapral-Car w rządowym projekcie Razem Bezpieczniej Kapral-Car w rządowym projekcie Razem Bezpieczniej Kapral-Car w rządowym projekcie Razem BezpieczniejKapral-Car w rządowym projekcie Razem Bezpieczniej Kapral-Car w rządowym projekcie Razem Bezpieczniej

Dzięki kampanii, którą skup aut Kapral-car do tej pory prowadził z własnych środków znakując pieszych ponad 18 tysiącami odblasków zostaliśmy zaproszeni jako współorganizatorzy projektu.

16 kwietnia odbyła się konferencja prasowa, wprowadzająca w projekt „Widoczni – Bezpieczni w Bydgoszczy" akcja ma na celu uświadomienie rodzicom i dzieciom, jak ważne jest bycie widocznym na drodze.  Do zapewnienia sobie bezpieczeństwa nie trzeba zakładać kamizelki. – Jakikolwiek odblask, choćby najmniejszy, daje kierowcy szansę nas dostrzec – podkreślił Sławomir Piotrowski. Dorośli powinni, jego zdaniem, dawać przykład dzieciom, nosząc odblaski, gdyż problem dotyczy wszystkich, bez względu na wiek.

Kapral-Car w rządowym projekcie Razem Bezpieczniej

Nie ma nic ważniejszego niż bezpieczeństwo obywateli – powiedziała wojewoda Ewa Mes i wyjaśniła, że właśnie z tego powodu rząd od kilku lat realizuje program, dający szansę samorządom na organizację akcji służącym poprawie bezpieczeństwa.

O atrakcyjności Projektu „Widoczni – Bezpieczni w Bydgoszczy” świadczy zaangażowanie w jego realizację dużej ilości partnerów którzy podejmując współpracę przy Projekcie mają ten sam cel – budowanie świadomości lokalnej społeczności w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Kapral-Car w rządowym projekcie Razem Bezpieczniej

Partnerzy zaangażowanymi w realizację Projektu:

Urząd Miasta Bydgoszczy – Biuro Obsługi Mediów i Komunikacji Społecznej, Wydział Edukacji i Sportu, Wydział Zarządzania Kryzysowego; Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy; Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy; Straż Miejska w Bydgoszczy; Nieformalna grupa „Sławek&Przyjaciele”; Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy; Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bydgoszczy; Fundacja Maltańska Służba Medyczna; Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, Wydział Lekarski; Leśny Park Kultury i Wypoczynku Sp. z o.o. w Bydgoszczy; Miejskie Zakłady Komunikacyjne Sp. z o.o. w Bydgoszczy; Euroznak S.C. T. Byczek, M. Kończewski, P. Prętki; Erplast Sp. z o.o.; P.H.U. Kapral-Car Marcin Kasprzak; Galeria Pomorska w Bydgoszczy; TVP Bydgoszcz; Gazeta Wyborcza; Radio Eska; Klub Sportowy Transfer Bydgoszcz; Klub Sportowy „BASKET 25”; Klub Sportowy KS Pałac Bydgoszczy

Kapral-Car w rządowym projekcie Razem Bezpieczniej

Dzięki udziałowi w akcji „Widoczni – Bezpieczni w Bydgoszczy” massmediów społeczność lokalna zostanie poinformowana o jego realizacji. Zapewni to jednocześnie i atrakcyjność przekazu i możliwość dotarcia do kolejnych grup potencjalnych odbiorców Projektu. Po zakończeniu Projektu opracowana zostanie dokumentacja świadcząca o powodzeniu prowadzonych w ramach Projektu „Widoczni – Bezpieczni w Bydgoszczy” działań edukacyjno-wychowawczych. Opracowanie zostanie przekazane do mniejszych gmin w województwie kujawsko-pomorskim, w celu zachęcenia ich do prowadzenia analogicznych akcji.

Hej!!

Nie chcesz inwestować w swoje auto?

Odkupimy je od Ciebie!

skup i kasacja aut Kapral-Car

Nasza lokalizacja

Mamlicz koło Barcina

88-190 Barcin
Mamlicz 145

Blisko z miast: Pakość, Żnin, Mogilno, Strzelno, Inowrocław, Bydgoszcz, Toruń, Łabiszyn, Szubin, Gniezno, Nakło nad Notecią, Solec Kujawski

Odległości od miast

Bydgoszcz

28min.

Toruń

59min.

Inowrocław

22min.

Gniezno

48min.

Poznań

1h 21min.

Nakło nad Notecią

43min.

Żnin

22min.
mapa lokalizacji kapral-car - blisko bydgoszcz, toruń, poznań, gniezno
Kapral-Car logo
Skup aut
Autokasacja
Sprzedaż części używanych
Sprzedaż aut
Promocja bezpieczeństwa
Ekologia
COPYRIGHTS KAPRAL-CAR WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE 2023
Projekt, wykonanie i marketing:
Strony Internetowe netWing.pl