Dbamy
o środowisko
Firma odpowiedzialna
społecznie
Promujemy
bezpieczeństwo

Położenie i Demografia

Kalisz, drugi co do wielkości ośrodek w województwie wielkopolskim i historyczna stolica Wielkopolski, znajduje się w środkowo-zachodniej Polsce, na Wysoczyźnie Kaliskiej, nad rzeką Prosną​. Na dzień 31 grudnia 2020 r., miasto miało 99 106 mieszkańców, a jego patronami są św. Paschalis Baylón i św. Józef. Kalisz co roku obchodzi swoje święto 11 czerwca​.

Geograficzna Tożsamość

Kalisz leży na Nizinie Południowowielkopolskiej, będąc największym miastem w tym makroregionie. Miasto przecina linia kolejowa nr 14 oraz drogi krajowe nr 12, 25 i wojewódzkie nr 442, 450, 470​.

Historyczne Dzielnice

Kalisz słynie ze swoich historycznych dzielnic, takich jak Stare Miasto, Nowe Miasto, Warszawskie i Wrocławskie Przedmieście oraz Piskorzewie, które leżą w dolinie Prosny, w Kaliskim Węźle Wodnym. Miasto, nazywane „polską Wenecją Północy”, posiada około 30 mostów drogowych i pieszych​.

Centrum Kultury

Kalisz jest ważnym ośrodkiem kulturalnym, z teatrami, muzeami, filharmonią, galeriami sztuki oraz festiwalami takimi jak Kaliskie Spotkania Teatralne czy Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych. W mieście działa także Uniwersytet Kaliski​.

Podsumowując, Kalisz, z jego bogatą historią, kulturową różnorodnością i dynamiczną sceną artystyczną, jest perłą Wielkopolski, przyciągającą zarówno mieszkańców, jak i turystów.

Hej!!

Nie chcesz inwestować w swoje auto?

Odkupimy je od Ciebie!

skup i kasacja aut Kapral-Car

Nasza lokalizacja

Mamlicz koło Barcina

88-190 Barcin
Mamlicz 145

Blisko z miast: Pakość, Żnin, Mogilno, Strzelno, Inowrocław, Bydgoszcz, Toruń, Łabiszyn, Szubin, Gniezno, Nakło nad Notecią, Solec Kujawski

Odległości od miast

Bydgoszcz

28min.

Toruń

59min.

Inowrocław

22min.

Gniezno

48min.

Poznań

1h 21min.

Nakło nad Notecią

43min.

Żnin

22min.
mapa lokalizacji kapral-car - blisko bydgoszcz, toruń, poznań, gniezno
Kapral-Car logo
Skup aut
Autokasacja
Sprzedaż części używanych
Sprzedaż aut
Promocja bezpieczeństwa
Ekologia
COPYRIGHTS KAPRAL-CAR WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE 2023
Projekt, wykonanie i marketing:
Strony Internetowe netWing.pl