Polonez od Kapral-Car dla WOŚP, Sprawdź!
Sprawdź Poloneza
Dbamy o środowisko
Promujemy
bezpieczeństwo
Firma odpowiedzialna
społecznie
Dbamy
o środowisko
Firma odpowiedzialna
społecznie
Promujemy
bezpieczeństwo

Położone na północnym krańcu Kujaw położona jest wieś Złotniki Kujawskie. Niewielki ośrodek zamieszkuje nieco ponad 2 tysiące osób, należy przy tym podkreślić, że atrakcyjne położenie sprawia, że zarówno wieś, jak i cała gmina cieszą się dużym zainteresowaniem. W okolicy znajduje się Puszcza Bydgoska i Pałuki, a miłośnicy jezior mają do wyboru przynajmniej kilka akwenów wartych odwiedzenia, z jeziorem Tuczno na czele. Nie da się jednak ukryć, że największym atutem wsi i jej okolic są czarnoziemy – żyzne gleby, które sprawiają, że możemy mówić o rozwoju rolnictwa w nowoczesnym wydaniu.

Pierwsze informacje na temat wsi pochodzą jeszcze z drugiej połowy czternastego wieku, na swój rozwój Złotniki musiały jednak czekać ponad sto lat. Był on związany z coraz większym znaczeniem krótszego szlaku wiodącego z Bydgoszczy do Inowrocławia w momencie, w którym Pomorze Gdańskie powróciło do Polski. Na zmianach zyskiwały wszystkie miejscowości położone na szlaku, spore korzyści stały się więc również udziałem Złotnik. Rozwój wsi został zahamowany podczas potopu szwedzkiego, a choć zawsze cieszyła się sporą popularnością i nigdy nie groziło jej wyludnienie, żaden z jej kolejnych właścicieli nie nadał jej znaczenia na tyle dużego, aby umieścić w niej swoją siedzibę.

W samych Złotnikach Kujawskich nie zachowały się budowle o charakterze zabytkowym. Wieś może być jednak dobrą bazą wypadową dla osób, które chcą poszukiwać ich w innych miejscowościach gminy znanej z kilkunastu kompleksów dworskich.

Nasza lokalizacja

Mamlicz koło Barcina

88-190 Barcin
Mamlicz 145

Blisko z miast: Pakość, Żnin, Mogilno, Strzelno, Inowrocław, Bydgoszcz, Toruń, Łabiszyn, Szubin, Gniezno, Nakło nad Notecią, Solec Kujawski

Odległości od miast

Bydgoszcz

28min.

Toruń

59min.

Inowrocław

22min.

Gniezno

48min.

Poznań

1h 21min.

Nakło nad Notecią

43min.

Żnin

22min.
mapa lokalizacji kapral-car - blisko bydgoszcz, toruń, poznań, gniezno
Kapral-Car logo
Skup aut
Autokasacja
Sprzedaż części używanych
Sprzedaż aut
Promocja bezpieczeństwa
Ekologia
COPYRIGHTS KAPRAL-CAR WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE 2020
Projekt, wykonanie i marketing:
Strony Internetowe netWing.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram