Skup aut
Zadzwoń!
Dbamy
o środowisko
Firma odpowiedzialna
społecznie
Promujemy
bezpieczeństwo

Położone na północnym krańcu Kujaw położona jest wieś Złotniki Kujawskie. Niewielki ośrodek zamieszkuje nieco ponad 2 tysiące osób, należy przy tym podkreślić, że atrakcyjne położenie sprawia, że zarówno wieś, jak i cała gmina cieszą się dużym zainteresowaniem. W okolicy znajduje się Puszcza Bydgoska i Pałuki, a miłośnicy jezior mają do wyboru przynajmniej kilka akwenów wartych odwiedzenia, z jeziorem Tuczno na czele. Nie da się jednak ukryć, że największym atutem wsi i jej okolic są czarnoziemy – żyzne gleby, które sprawiają, że możemy mówić o rozwoju rolnictwa w nowoczesnym wydaniu.

Pierwsze informacje na temat wsi pochodzą jeszcze z drugiej połowy czternastego wieku, na swój rozwój Złotniki musiały jednak czekać ponad sto lat. Był on związany z coraz większym znaczeniem krótszego szlaku wiodącego z Bydgoszczy do Inowrocławia w momencie, w którym Pomorze Gdańskie powróciło do Polski. Na zmianach zyskiwały wszystkie miejscowości położone na szlaku, spore korzyści stały się więc również udziałem Złotnik. Rozwój wsi został zahamowany podczas potopu szwedzkiego, a choć zawsze cieszyła się sporą popularnością i nigdy nie groziło jej wyludnienie, żaden z jej kolejnych właścicieli nie nadał jej znaczenia na tyle dużego, aby umieścić w niej swoją siedzibę.

W samych Złotnikach Kujawskich nie zachowały się budowle o charakterze zabytkowym. Wieś może być jednak dobrą bazą wypadową dla osób, które chcą poszukiwać ich w innych miejscowościach gminy znanej z kilkunastu kompleksów dworskich.

Nasze lokalizacje

Bydgoszcz

85-739 Bydgoszcz
Fordońska 157

Blisko z miast: Nakło nad Notecią, Brzoza, Solec Kujawski, Koronowo

Mamlicz koło Barcina

88-190 Barcin
Mamlicz 145

Blisko z miast: Pakość, Żnin, Mogilno, Strzelno, Inowrocław, Bydgoszcz, Toruń, Łabiszyn, Szubin

Czewujewo koło Żnina

88-420 Czewujewo
Czewujewo 20

Blisko z miast: Żnin, Rogowo, Damasławek, Gniezno
Kapral-Car logo
Skup aut
Autokasacja
Sprzedaż części używanych
Sprzedaż aut
Promocja bezpieczeństwa
Ekologia
COPYRIGHTS KAPRAL-CAR WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE 2020
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram