Skup aut
Zadzwoń!
Dbamy
o środowisko
Firma odpowiedzialna
społecznie
Promujemy
bezpieczeństwo

Sępólno Krajeńskie liczy sobie 9 tysięcy mieszkańców i charakteryzuje się ciekawym położeniem. Znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim, w dorzeczu rzeki Sępolny będącej dopływem Brdy. O urokliwości tej lokalizacji najlepiej świadczy zresztą to, że znajduje się na terenie, który wchodzi w skład Krajeńskiego Parku Krajobrazowego.

Choć wiemy, że Sępólno zyskało prawa miejskie dzięki Kaźmierzowi Wielkiemu w czternastym wieku, nie ulega wątpliwości, że informacje na temat osadnictwa na tym terenie są znacznie starsze. Pierwsze zapisy kronikarskie pochodzą jeszcze z dwunastego wieku. O coraz większym znaczeniu miasta przesądzały przede wszystkim starania jego właścicieli. Ród Ostrorogów był za panowania Piastów rodziną bardzo wpływową, trudno więc dziwić się, że wysiłki podejmowane przez jego kolejnych przedstawicieli owocowały sukcesem. Pewne zahamowanie rozwoju miasta wiązało się z zagrożeniem ze strony państwa zakonnego. Problem został rozwiązany dopiero w rezultacie zawarcia drugiego pokoju toruńskiego, od tego też czasu mamy do czynienia z systematycznym wzrostem liczby mieszkańców Sępólna.

Choć miasto było wielokrotnie niszczone i poniosło znaczące straty w wyniku działań wojennych we wrześniu 1939 roku, może pochwalić się licznymi zabytkami. Najciekawszy wydaje się w tym kontekście kościół parafialny pod wezwaniem świętego Bartłomieja Apostoła osiemnastego i dziewiętnastego wieku, warty odwiedzenia jest jednak również cmentarz parafialny. Bardzo ciekawy jest również trójkątny Stary Rynek, w Polsce mamby bowiem do czynienia zaledwie z kilkoma starówkami z takim układem.

Nasze lokalizacje

Bydgoszcz

85-739 Bydgoszcz
Fordońska 157

Blisko z miast: Nakło nad Notecią, Brzoza, Solec Kujawski, Koronowo

Mamlicz koło Barcina

88-190 Barcin
Mamlicz 145

Blisko z miast: Pakość, Żnin, Mogilno, Strzelno, Inowrocław, Bydgoszcz, Toruń, Łabiszyn, Szubin

Czewujewo koło Żnina

88-420 Czewujewo
Czewujewo 20

Blisko z miast: Żnin, Rogowo, Damasławek, Gniezno
Kapral-Car logo
Skup aut
Autokasacja
Sprzedaż części używanych
Sprzedaż aut
Promocja bezpieczeństwa
Ekologia
COPYRIGHTS KAPRAL-CAR WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE 2020
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram