Marcin Wicik Poleca

Kickster Poleca

Dbamy
o środowisko
Firma odpowiedzialna
społecznie
Promujemy
bezpieczeństwo

Liczące sobie około 9 tysięcy mieszkańców Janikowo położone jest w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie inowrocławskim. Nie brakuje przy tym osób uważających, że jest to jedno z najciekawszych miast w tym regionie. Trudno się z tym nie zgodzić biorąc pod uwagę już choćby to, że Janikowo jest położone na pograniczu trzech regionów kulturowo-etnicznych – Pałuk, Kujaw oraz Wielkopolski.

Dziś miasto może pochwalić się tym, że prężnie rozwija się w nim przemysł. Tu na pierwszy plan wysuwa się produkcja mebli, choć o dobrej pozycji mogą mówić również przedsiębiorcy związani z branżą budowlaną oraz osoby związane z sektorem usług. Położenie nad Jeziorem Pakowskim i rozwidleniem rzeki Noteć przyczynia się również do tego, że Janikowo jest atrakcyjne dla turystów.
Osadnictwo na terenie dzisiejszego Janikowa ma długie tradycje.

Archeolodzy nie podejmują się odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie o to, kim byli pierwsi jego mieszkańcy, zwracają jednak uwagę na to, że w I wieku przed naszą erą mieliśmy tu do czynienia z osadnictwem celtyckim. Wiadomo też, że teren ten nie stracił na atrakcyjności w okresie wczesnego średniowiecza, kiedy istniał tu gród. W okresie zaborów Janikowo dostało się pod panowanie pruskie. Właśnie w tym okresie doceniono żyzne gleby znajdujące się w jego okolicach, a pod koniec dziewiętnastego miejscowość zyskała cukrownię. Dziś miasto inwestuje przede wszystkim w infrastrukturę. Powstają nowe obiekty sportowe, a władze i mieszkańcy korzystają z dotacji unijnych.

Nasze lokalizacje

Bydgoszcz

85-739 Bydgoszcz
Fordońska 157

Blisko z miast: Nakło nad Notecią, Brzoza, Solec Kujawski, Koronowo

Mamlicz koło Barcina

88-190 Barcin
Mamlicz 145

Blisko z miast: Pakość, Żnin, Mogilno, Strzelno, Inowrocław, Bydgoszcz, Toruń, Łabiszyn, Szubin

Czewujewo koło Żnina

88-420 Czewujewo
Czewujewo 20

Blisko z miast: Żnin, Rogowo, Damasławek, Gniezno
Kapral-Car logo
Skup aut
Autokasacja
Sprzedaż części używanych
Sprzedaż aut
Promocja bezpieczeństwa
Ekologia
COPYRIGHTS KAPRAL-CAR WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE 2020
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram