Skup aut
Zadzwoń!
Dbamy
o środowisko
Firma odpowiedzialna
społecznie
Promujemy
bezpieczeństwo

Położony na Pomorzu Nadwiślańskim na prawym brzegu Wisły Grudziądz wchodzi w skład województwa kujawsko-pomorskiego i liczy ponad 97 tysięcy mieszkańców. Niemal przez całą historię to właśnie lokalizacja była najmocniejszą stroną miasta. Grudziądz był położony atrakcyjnie nie tylko względem Bydgoszczy i Torunia, ale i innych ważnych ośrodków regionu. Zawsze znajdował się też na najkrótszej trasie, którą należało pokonać, aby z zachodniej Polski dostać się na Warmię i Mazury.

Archeolodzy są zdania, że tutejsze tereny były atrakcyjne już w okresie paleolitu, choć trudno mówić o regularnym osadnictwie. Wiemy jednak, że gród istniał tu już we wczesnym średniowieczu, a w okresie, w którym kształtowało się państwo polskie charakterystyczna była dla niego dość silna pozycja. Sama nazwa miasta nigdy nie została wyjaśniona w sposób, który nie budziłby jakichkolwiek wątpliwości. Najczęściej wiąże się ją z wyrazem „gród” oraz grudzistą ziemią charakterystyczną dla tych okolic, choć sporo racji mogą mieć tez osoby przekonane, że jest ona pochodzenia pruskiego.
Grudziądz może być dumny ze swoich zabytków, ich liczba jest bowiem w stanie zaimponować nawet osobom o dużych wymaganiach.

Na pierwszy plan wysuwa się tu średniowieczny układ zabudowy charakterystyczny dla Starego miasta, warte odwiedzenia są jednak również mury miejskie z przełomu czternastego i piętnastego wieku oraz pozostałości zamku krzyżackiego wybudowanego w trzynastym wieku. Imponująca jest również lista wybitnych mieszkańców Grudziądza na czele ze znakomitym polskim sztangistą Waldemarem Baszanowskim.

Nasze lokalizacje

Bydgoszcz

85-739 Bydgoszcz
Fordońska 157

Blisko z miast: Nakło nad Notecią, Brzoza, Solec Kujawski, Koronowo

Mamlicz koło Barcina

88-190 Barcin
Mamlicz 145

Blisko z miast: Pakość, Żnin, Mogilno, Strzelno, Inowrocław, Bydgoszcz, Toruń, Łabiszyn, Szubin

Czewujewo koło Żnina

88-420 Czewujewo
Czewujewo 20

Blisko z miast: Żnin, Rogowo, Damasławek, Gniezno
Kapral-Car logo
Skup aut
Autokasacja
Sprzedaż części używanych
Sprzedaż aut
Promocja bezpieczeństwa
Ekologia
COPYRIGHTS KAPRAL-CAR WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE 2020
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram