Skup aut
Zadzwoń!
Dbamy
o środowisko
Firma odpowiedzialna
społecznie
Promujemy
bezpieczeństwo

Położona w powiecie toruńskim, w województwie kujawsko-pomorskim Chełmża jest miastem liczącym około 15 tysięcy mieszkańców. To właśnie tu, w 1990 roku, urodził się Michał Kwiatkowski – polski kolarz szosowy i zdobywca tytułu mistrza świata w wyścigu ze startu wspólnego. Dziś to mu należy się tytuł najbardziej znanego mieszkańca Chełmży, choć miasto może być dumne nie tylko z jednego z najbardziej utalentowanych polskich sportowców.

Początki historii Chełmży mogą być wiązane nawet z epoką kamienną, choć o pierwszym bardziej zwartym osadnictwie na tych terenach możemy mówić przede wszystkim w odniesieniu do okresu obecności na terenie dzisiejszej Polski północnej i zachodniej Łużyczan. Dzisiejsza Chełmża dość szybko dostała się pod panowanie zakonu krzyżackiego, nie można jednak utrzymywać, że miasto na tym ucierpiało. To właśnie tu została wybudowana jedna z pierwszych katedr, które pojawiły się na ziemiach administrowanych przez Krzyżaków, a przecież nietrudno domyślić się, że w tym okresie był to najlepszy dowód na to, że ośrodek zajmuje wysoką pozycję.

Wspomniana katedra (dziś ze statusem konkatedry) budowana etapami w trzynastym i czternastym wieku, a następnie wielokrotnie przebudowywana, jest najważniejszym zabytkiem nie tylko w mieście, ale i w całym regionie. Warty odwiedzenia jest jednak również gotycki kościół pod wezwaniem świętego Mikołaja, którego korzenie sięgają trzynastego wieku. W mieście znajduje się również neogotycka wieża ciśnień oraz szereg kamienic z przełomu dziewiętnastego i dwudziestego wieku.

Nasze lokalizacje

Bydgoszcz

85-739 Bydgoszcz
Fordońska 157

Blisko z miast: Nakło nad Notecią, Brzoza, Solec Kujawski, Koronowo

Mamlicz koło Barcina

88-190 Barcin
Mamlicz 145

Blisko z miast: Pakość, Żnin, Mogilno, Strzelno, Inowrocław, Bydgoszcz, Toruń, Łabiszyn, Szubin

Czewujewo koło Żnina

88-420 Czewujewo
Czewujewo 20

Blisko z miast: Żnin, Rogowo, Damasławek, Gniezno
Kapral-Car logo
Skup aut
Autokasacja
Sprzedaż części używanych
Sprzedaż aut
Promocja bezpieczeństwa
Ekologia
COPYRIGHTS KAPRAL-CAR WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE 2020
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram